Zamknij

Swiatłana Cichanouska przyjedzie do Polski? Wiceszef MSZ potwierdza

05.09.2020 09:34
Swiatłana Cichanouska w Polsce
fot. AP /Associated Press /East News

Swiatłana Cichanouska już wkrótce może odwiedzić Polskę - poinformował na antenie Radia ZET wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Wizyta ma odbyć się 9 września w Domu Białoruskim na ul. Wiejskiej.

Swiatłana Cichanouska niebawem przyjedzie do Warszawy? "Wiem, że takie są plany. Myślę, że szczegóły zostaną podane do wiadomości"- przyznał na antenie Radia ZET wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. 

Na uwagę, że zapowiedź wydarzenia współorganizowanego przez kancelarię premiera powstała już na Facebooku, Jabłoński odpowiedział, że jeszcze jej nie widział.

Swiatłana Cichanouska w Polsce? Wiceszef MSZ: są takie plany

Z informacji na Facebooku wynika, że spotkanie ma odbyć się w najbliższą środę 9 września w Domu Białoruskim na ul. Wiejskiej, a jego organizatorem oprócz Domu Białoruskiego jest kancelaria premiera.

Zobacz także

Gość Radia ZET przekonywał, że "sytuacja na Białorusi, a także groźba interwencji rosyjskiej to realne zagrożenie z jakim możemy niedługo musieć się zmierzyć zaraz za naszą wschodnią granicą. W tej sytuacji niezbędne jest współdziałanie całej UE."

Zobacz także

Jak dodał, jest zwolennikiem, aby Łukaszenka został objęty sankcjami. "Jest symbolem brutalnego stłumienia protestów" - stwierdził gość Radia ZET.

RadioZET.pl