Zamknij

Skażona woda na Pomorzu. Winna bakteria coli

Redakcja
14.07.2018 20:42
Pomorze. Skażona woda w części gminy Kosakowo
fot. Jakub Zak/Shutterstock

Po wykryciu w sieci wodociągowej bakterii coli i enterokoków, Sanepid zabronił spożywania wody w części gminy Kosakowo (woj. pomorskie). Miejscowy samorząd rozpoczął oczyszczanie wodociągów. Mieszkańcom woda dostarczana jest w baniakach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O wykryciu niebezpiecznych dla zdrowia bakterii Sanepid poinformował w piątek.

"Spożywanie wody zanieczyszczonej bakteriologicznie może być przyczyną zatruć pokarmowych lub innych zachorowań objawiających się zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi" – podała stacja epidemiologiczna z Pucka.

Zobacz także

Gmina Kosakowo wyjaśniła na swojej stronie internetowej, że zakaz spożywania wody dotyczy miejscowości Kosakowo, Pierwoszyno oraz osiedla Anchoria w Mechelinkach i osiedla Harmony w Dębogórzu.

Zobacz także

Jak podają lokalne media, do tych miejscowości woda dowożona jest w baniakach i taka sytuacja potrwa przynajmniej do poniedziałku.
Gmina poinformowała w sobotę na swojej stronie internetowej, że rozpoczęto oczyszczanie (chlorowanie) hydroforni i sieci wodociągowych.

"Woda będzie systematycznie spuszczana z hydrantów pożarowych" – zaznaczono, apelując jednocześnie do mieszkańców Kosakowa, Pierwoszyna i obu osiedli w Mechelinkach i Dębogórzu o "spuszczanie wody w kranach oraz w sanitariatach w celu filtracji sieci wodociągowych".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD