Zamknij

Renta dla Tomasza Komendy. Premier Morawiecki podjął ważną decyzję

Redakcja
01.03.2019 22:38

Tomasz Komenda przez kolejne trzy lata będzie otrzymywał rentę specjalną - podaje ''Fakt''. Decyzję o wydłużeniu świadczenia podjął premier Mateusz Morawiecki. 

Renta dla Tomasza Komendy. Premier Morawiecki podjął ważną decyzję
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tomasz Komenda otrzymał rentę specjalną pod koniec marca ubiegłego roku. Świadczenie wyniosło około 3300 zł miesięcznie netto. Jego wypłacanie miało się zakończyć za miesiąc. Jolanta Kopcińska w rozmowie z ''Faktem'' poinformowała, że premier zdecydował o przedłużeniu wypłacania renty specjalnej przez kolejne trzy lata. 

W środę ''Wirtualna Polska'' podała, że Łukasz Szumowski (minister zdrowia) polecił zorganizowanie pilnej pomocy psychologicznej dla Tomasza Komendy.   

Zły stan Tomasza Komendy 

Tomasz Komenda, który został niesłusznie skazany za zabójstwo nastolatki w Miłoszycach w 1996, jest w złym stanie psychicznym i złej kondycji finansowej. 

- Ma takie dołki, że odłożyliśmy na razie czynności związane z przygotowaniem wniosku o zadośćuczynienie. Tyle lat za kratami robi swoje – mówił mec. Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Tomasza Komendy. Według Ćwiąkalskiego Komenda nie chce wracać do tego, co go spotkało i odmawia rozmów na ten temat.  

Zobacz także

W połowie marca Komenda został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach więzienia. Według prokuratury, która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie, mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany. 

Sąd Najwyższy uniewinnił w maju Tomasza Komendę skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat. Z prośbą o ponowne zajęcie się sprawą Tomasza Komendy do ministra sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego zwrócili się w zeszłym roku rodzice Małgorzaty K. Śledztwo zostało wznowione w 2017 r. 

RadioZET.pl/Fakt/DG