Zamknij

WOŚP pobiła kolejny rekord. Owsiak podał kwotę, jaką zebrano w tym roku

30.03.2022 19:30

224 mln złotych - tyle pieniędzy zebrano w ramach tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota, o której poinformował Jurek Owsiak, jest największą w historii liczącej prawie 30 lat największej polskiej akcji charytatywnej.

Jurek Owsiak
fot. PAP

Jurek Owsiak wystąpił w środę na specjalnej konferencji prasowej, podczas której podsumował tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysłodawca liczącej prawie 30 lat największej polskiej akcji charytatywnej przypomniał o początkach całego przedsięwzięcia.

Ile zebrała WOŚP w 2022 roku? Owsiak podał kwotę

- Początki były nieśmiałe, ale później trafiliśmy na cały świat. Od samego początku łączyliśmy, nigdy nie dzieliliśmy - podkreślił. Dodał przy tym, że WOŚP od początku hołdował zasadom transparentności i przejrzystości, informując o celu zbiórki, zebranych kwotach oraz o tym, na co konkretnie i w jaki sposób są one wydawane.

Przekazał też informację, na którą wszyscy czekali: że podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano dokładnie 224 376 706,35 złotych, co jest absolutnie rekordowym osiągnięciem.

Przypomnijmy, że poprzedni rekord ustanowiono rok temu - wówczas WOŚP zebrała ponad 210 mln złotych. Owsiak podziękował także wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę.

WOŚP zagrała 30 stycznia 2022 roku już po raz trzydziesty. Tysiące wolontariuszy w Polsce, a także w odległych zakątkach świata (m.in. w Japonii, USA czy Australii), zbierało pieniądze na sprzęt okulistyczny dla dzieci. Środki zbierano również za pomocą aukcji internetowych.

loader

RadioZET.pl/Twitter