Zamknij

Kolejna wylinka węża nad Wisłą. Leżała na plaży w Warszawie [WIDEO]

Redakcja
07.08.2018 07:41

W Polsce wciąż trwają poszukiwania pytona tygrysiego. Tymczasem na warszawskim Wawrze znaleziono nową wylinkę węża. Jest dużo mniejsza od tej, którą w lipcu odkryto w okolicach gminy Konstancin-Jeziorna. Służby czekają na wyniki analizy ekspertów z warszawskiego ZOO. 

Wylinka węża
fot. Dzielnica Wisła/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wylinkę na plaży w warszawskim Wawrze znaleziono w poniedziałek, około godziny 14. Jeden z plażowiczów o znalezisku poinformował policję. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze oraz pracownik warszawskiego ZOO.  

Jak podaje serwis WawaLove, akcja policji zakończyła się około godziny 19. Wylinka węża zostanie poddana szczegółowej analizie.

– Podejrzewano, że skóra należy do zaskrońca, ale na razie wiadomo, czy nie należy do niebezpiecznego gatunku węża – powiedziała kom. Joana Węgrzyniak z komendy rejonowej policji.

Pyton tygrysi nad Wisłą 

Na początku lipca koło miejscowości Gassy znaleziono prawie sześciometrowej długości świeżą wylinkę (zrzuconą skórę) pytona tygrysiego. Od tego czasu poszukiwano zwierzęcia. W akcję zaangażowali się policjanci, strażacy, wolontariusze oraz... Krzysztof RutkowskiNa piasku nad wodą odnaleziono ślady węża.

Zobacz także

Policja wciąż czeka na wyniki badań znalezionych odchodów. Ma to ostatecznie potwierdzić, czy wąż rzeczywiście był nad Wisłą.

RadioZET.pl/WawaLove/DG