Zamknij

Mężczyzna brutalnie zgwałcił noworodka. „Ma prawo do domniemania niewinności”

Redakcja
09.11.2018 14:54
Mężczyzna brutalnie zgwałcił noworodka. „Ma prawo do domniemania niewinności”
fot. Shutterstock

25-letni mieszkaniec Irlandii Północnej jest oskarżony o brutalny gwałt na noworodku. Mężczyzna za wszelką cenę chce opuścić areszt. Pomaga mu w tym rodzina. Sprawa wciąż bulwersuje opinię publiczną w Wielkiej Brytanii. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

25-latek, którego tożsamość ujawniono, został oskarżony o gwałt i wyrządzanie dziecku ciężkich uszkodzeń ciała. Mężczyzna usłyszał zarzuty przed sądem w Armagh i trafił do więzienia w Maghaberry. Jak informują brytyjskie media, oskarżony zaprzeczył, jakoby miał dopuścić się napaści na tle seksualnym. Wraz ze swoim prawnikiem domagał się zwolnienia za kaucją, którą ma wpłacić jego rodzina.

Prokuratorzy opisali sprawę jako „groteskową” i sprzeciwili się żądaniom mężczyzny. Śledczy twierdzą, że ojciec 25-latka jest alkoholikiem i nie byłby w stanie kontrolować syna – pisze BBC

– Sprawa zajmie trochę czasu. Waga przestępstwa nie może uniemożliwić zwolnienia za kaucją. Mój klient ma prawo do domniemania niewinności – powiedział obrońca 25-latka. 

25-latek jest traktowany w więzieniu jako „osoba zagrożona”. Służba więzienna boi się, że pozostali osadzeni będą chcieli zlinczować mężczyznę. Informacja o gwałcie na 2-tygodniowym dziecku oburzyła więźniów. 

Zobacz także

Północnoirlandzcy policjanci nie ujawniają wielu szczegółów śledztwa ze względu na dobro dziecka i jego rodziny. 

RadioZET.pl/BBC/DG