Zamknij

Japonia: Samochód wjechał w grupę przedszkolaków. Dwoje dzieci zginęło

Redakcja
08.05.2019 10:28
Japonia: Samochód wjechał w grupę przedszkolaków. Dwoje dzieci zginęło
fot. Twitter.com

Samochód wjechał w środę w Japonii w Otsu w grupę dzieci w wieku przedszkolnym, które z opiekunami wracały z wycieczki. Dwoje dzieci zginęło, a kilkanaście zostało rannych, w tym dwoje krytycznie – poinformowała japońska telewizja NHK.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Wszystkie dzieci i dwoje opiekunów zostało odwiezionych do szpitala, ale dwójka z nich – chłopczyk i dziewczynka – zmarli wkrótce potem.

W telewizji pokazano zdjęcia dwóch obróconych samochodów w przeciwległych rogach skrzyżowania oraz jaskrawe plecaki porozrzucane po chodniku. Dzieci wracały z wycieczki nad jeziorem.

Obie kobiety kierujące samochodami, które się zderzyły, zostały zatrzymane. Jedna miała 62 lata, a druga była o 10 lat młodsza.

Zobacz także

Agencja Reutera wskazuje, że w ostatnim czasie w Japonii dochodziło do serii śmiertelnych wypadków samochodowych z udziałem starszych kierowców. W kwietniu kobieta i jej trzyletnia córeczka zginęły pod kołami samochodu prowadzonego przez 87-latkę. Wypadki te zrodziły pytania o to, do jakiego wieku można prowadzić pojazdy w starzejącym się japońskim społeczeństwie. 

RadioZET.pl/PAP