Zamknij

Makabryczne odkrycie strażaków w Londynie: 42 zwęglone ciała ściśnięte w jednym pokoju

Redakcja
20.06.2017 18:54
Makabryczne odkrycie strażaków w Londynie: 42 zwęglone ciała ściśnięte w jednym pokoju
fot. East News

Przeszukując zgliszcza spalonego budynku Grenfell Tower strażacy natknęli się na 42 ciała ściśnięte w jednym pomieszczeniu. Wśród ofiar byli zarówno seniorzy, jak i małe dzieci. Strażacy relacjonowali, że tak przerażających widoków nie doświadczyli nigdy podczas wielu lat swojej służby.

O tym, co w spalonym budynku mieszkalnym znaleźli, jeden z mieszkańców poinformował brytyjski dziennik „Metro”. – Rozmawiałem ze znajomym, który pracuje w straży pożarnej. W jednym pomieszczeniu znaleźli 42 zwęglone ciała. Cały przekrój wiekowy, od dzieci do seniorów – mówił mężczyzna chcący pozostać anonimowy, bowiem do tej pory informacja ta nie została potwierdzona przez służby.

Przerażający widok

Lokalne służby podały informacje o ciałach, które udało się do tej pory zidentyfikować. Wśród ofiar znaleźli się między innymi: 24-letnia Khadija Saye, 39-letni Abufars Ibrahim, 23-letni Mohammad Alhajali czy 65-letni Anthony Disson. Ten ostatni osierocił synów i wnuków, w tym jednego wnuka, który dopiero niebawem ma przyjść na świat. – Strasznie nam go brakuje. Całą rodziną staramy się być silni w tych tragicznych okolicznościach. Prosimy też o uszanowanie naszej prywatności. Nasza rodzina jest zdruzgotana – mówiła żona 65-latka, który zginął w pożarze.

Strażacy przeszukujący teren twierdzą, że nigdy nie widzieli tak przerażającego widoku jak spalony wieżowiec Grenfell Tower. – Podczas wielu lat służby widziałem wiele drastycznych rzeczy, jednak to, co spotkaliśmy w tym bloku, trudno opisać słowami – komentował jeden z ratowników.

Na początek 5,5 tys. funtów pomocy od miasta

Burmistrz Londynu Sadiq Khan poinformował, że osoby, które straciły dach nad głową, otrzymają co najmniej 5,5 tys. funtów (26 tys. złotych) pomocy od miasta.

Oficjalne doniesienia mówią na razie o 79 ofiarach. Powstały w 1974 roku, 70-metrowy budynek Grenfell Tower zapalił się 14 czerwca przed godz. 1:00 w nocy czasu lokalnego (2:00 czasu polskiego), a ogień w ciągu kilkunastu minut objął wszystkie 24 piętra. Przyczyna tragedii wciąż nie jest znana; straż pożarna odmówiła spekulacji na ten temat przed przeprowadzeniem szczegółowego śledztwa. Pierwsze doniesienia mówią o wadliwej instalacji elektrycznej.

Dramatyczna ostatnia rozmowa Włoszki uwięzionej w Grenfell Tower:

Zobacz także

RadioZET.pl/Metro.co.uk/strz

C