Zamknij

Krwawe rozruchy w meksykańskim więzieniu. 28 ofiar śmiertelnych

Redakcja
07.07.2017 08:13
Meksyk
fot. Twitter/dwnews

Co najmniej 28 więźniów zostało zabitych w rezultacie krwawych rozruchów w więzieniu w Acapulco, w meksykańskim stanie Guerrero - poinformowały w czwartek władze.

Jak powiedział dziennikarzom przedstawiciel stanowych służb bezpieczeństwa Roberto Alvarez, walczyły ze sobą rywalizujące przestępcze gangi. Do starć doszło na więziennym oddziale o zaostrzonym rygorze.

Strażnicy natrafili na zwłoki zabitych w pomieszczeniach kuchennych oraz w pokojach odwiedzin. Według anonimowych źródeł zwłoki czterech ofiar były pozbawione głów.

Wizyta amerykańskiej delegacji

Do starć doszło w momencie wyjątkowo niewygodnym dla władz meksykańskich, czyli podczas wizyty w stanie Guerrero sekretarza ds. bezpieczeństwa wewnętrznego USA Johna Kelly'ego. Jest głównym łącznikiem między rządem Meksyku i administracją prezydenta Donalda Trumpa w dziedzinie migracji i współpracy organów bezpieczeństwa obu krajów.

Stan Guerrero, położony w południowo zachodniej części Meksyku, ma jeden z najwyższych wskaźników przestępczości w tym kraju.

Leżące nad Pacyfikiem Acapulco było niegdyś jednym z najbardziej znanych kurortów na zachodniej półkuli. Chętnie przyjeżdżały tam m. in. gwiazdy Hollywood. Jednak w ostatnich latach zostało opanowane przez przestępcze gangi i obecnie uchodzi za jedno z najniebezpieczniejszych miast na świecie.

RadioZET.pl/PAP/MP