Zamknij

Rosyjskie media: wspólnicy zamachowca z Petersburga zatrzymani

Redakcja
06.04.2017 12:30
Rosyjskie media: wspólnicy zamachowca z Petersburga zatrzymani
fot. PAP/EPA

W Petersburgu zatrzymano wspólników Akbarżona Dżaliłowa. domniemanego zamachowca samobójcy, który w poniedziałek przeprowadził atak w tamtejszym metrze zabijając 14 osób - informują w czwartek rosyjskie agencje, powołując się na źródła.

Zatrzymani mają być obywatelami Azji Środkowej. Śledczy dokonali już rewizji ich mieszkań. 

Portal fontanka.ru powołując się na słowa śledczych napisał, że w prywatnym lokum każdego z domniemanych wspólników znaleziono narzędzia związane ze sprawą ataku terrorystycznego w metrze. Szczegółowe informacje dotyczące tożsamości zatrzymanych i ich roli w przeprowadzeniu eksplozji w metrze nie są ujawniane.

Zobacz także

Rosyjski komitet śledczy poinformował w środę, że podczas rewizji w mieszkaniu Akbarżona Dżaliłowa, domniemanego sprawcy zamachu w metrze w Petersburgu, znaleziono fragmenty bomby analogiczne do ładunku, który nie wybuchł na stacji metra Płoszczad Wosstanija.

Tego samego dnia zakończyła się identyfikacja wszystkich ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu. W eksplozji ładunku wybuchowego w wagonie metra, pomiędzy stacjami Siennaja Płoszczad i Technologiczeskij Institut, zginęło 14 osób. W szpitalach pozostawało w środę wieczorem 55 osób. Stan trzech z nich jest bardzo ciężki.

RadioZET.pl/KM