,

"Gdzie są, k***a, pieniądze?", "Jęcz k***o". Nowe doniesienia po pobiciu 18-latka

20.03.2023 09:32

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom z powiatu bialskiego w Lubelskiem, którzy bili i kopali leżącego na ziemi chłopaka. Brutalny atak został nagrany i w minionym tygodniu trafił do sieci. - Zatrzymani to 17-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego oraz 20-latek z gminy Biała Podlaska - mówi Radiu ZET kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Areszt za pobicie 18-latka
fot. Marek BAZAK/East News, screen: Słowo Podlasia

Z nieoficjalnych ustaleń Radia ZET wynika, że zatrzymani ws. pobicia 18-latka w Białej Podlaskiej zostali doprowadzeni w weekend do sądu. Zdecydowano o trzymiesięcznym areszcie dla nich.

Wśród zatrzymanych jest mężczyzna, który nagrywał zdarzenie. 23-latek podejrzany jest o utrudnianie postępowania karnego oraz zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Podczas zatrzymania szczuł psami funkcjonariuszy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Biała Podlaska. Brutalne pobicie 18-latka. Zatrzymano sprawców

- 20-latek próbował uniknąć odpowiedzialności, ukrywając się przed mundurowymi po doniesieniach medialnych. Prokurator przedstawił im zarzuty. Będą odpowiadać za pobicie oraz usiłowanie wymuszenia rozbójniczego - powiedziała nam Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji.

Nad tą sprawą policjanci z Białej Podlaskiej intensywnie pracowali od wtorku (14 marca), kiedy filmik ujrzał światło dzienne i obiegł internet. Jeszcze w dniu publikacji bulwersującego wideo policjanci ustalili poszkodowanego. To 18-latek z Białej Podlaskiej, który aktualnie przebywa za granicą. Przesłuchani zostali już członkowie jego rodziny.

- Gdzie są, k***a, pieniądze? […] Jęcz, jęcz k***o, jęcz – w ten sposób jeden z nastoletnich oprawców mówił do atakowanego 18-latka. Dziennikarze Słowa Podlasia dotarli do wstrząsającego nagrania pokazującego brutalne pobicie.

To jedno z kilku koszmarnych pobić nastolatków w Polsce w ostatnim czasie. Opinią publiczną pod koniec lutego wstrząsnęła śmierć 16-letniego Eryka, który został skatowany w Zamościu przez swoich rówieśników. O kolejnej brutalnej napaści dowiedzieliśmy się dzięki samym sprawcom, którzy wszystko nagrali. Sześcioosobowa grupa nastolatków znęcała się nad chłopcem w Pruszkowie. Bili go, kopali i gasili na nim papierosy – a nagranie z agresji trafiło do sieci.

Gdzie szukać pomocy?

Osoby w kryzysie psychicznym lub borykające się z myślami samobójczymi mogą zadzwonić na bezpłatny telefon Centrum Wsparcia - 800 70 2222, który jest czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, również w święta. Pomoc można znaleźć także na stronie internetowej www.centrumwsparcia.pl.

RadioZET.pl/oprac. BCh