Obserwuj w Google News

Kajetan P. prawomocnie skazany. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

2 min. czytania
02.06.2023 10:01
Zareaguj Reakcja

Kajetan P. został prawomocnie skazany na dożywocie za zabójstwo lektorki języka włoskiego w 2016 roku - zdecydował Sąd Apelacyjny w Warszawie, który utrzymał karę wymierzoną przez sąd pierwszej instancji. Kajetan P. ma odbywać karę w systemie terapeutycznym.

Kajetan P.
fot. Policja

Kajetan P. usłyszał prawomocny wyrok dożywocia za zabójstwo lektorki języka włoskiego w 2016 roku. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny w Warszawie, który utrzymał karę wymierzoną przez sąd pierwszej instancji. Kajetan P. ma odbywać karę w systemie terapeutycznym.

Kajetan P. prawomocnie skazany. Wyrok w głośnej sprawie

Pod koniec stycznia 2021 roku Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kajetana P. na karę dożywotniego pozbawienia wolności właśnie za zabójstwo. Uznał go również za winnego zaatakowania funkcjonariusza policji, który 26 lutego 2016 r. konwojował go w samolocie lecącym z Malty do Polski (gdzie zatrzymano mężczyznę).

Co ciekawe, Kajetan P. usłyszał wyrok dożywocie, chociaż wcześniej został - na podstawie ekspertyz biegłych psychiatrów - uznany za osobę o ograniczonej poczytalności. Z tego też powodu zasądzony inny sposób odbywania kary. Zasądzono mu także 75 tys. zadośćuczynienia do zapłaty dla rodziców ofiary.

Redakcja poleca

Proces Kajetana P. dotyczył brutalnego morderstwa, do którego doszło 3 lutego 2016 roku w mieszkaniu przy ul. Skierniewickiej na warszawskiej Woli, gdzie Kajetan P. umówił się na lekcję języka włoskiego z 30-letnią tłumaczką Katarzyną J.

Mężczyzna kilkakrotnie dźgnął kobietę nożem w szyję. Ciało rozczłonkował i przewiózł taksówką do wynajmowanego przez siebie mieszkania przy ul. Potockiej na Żoliborzu. Żeby zatrzeć ślady zabójstwa spowodował w tym mieszkaniu pożar. Zwłoki Katarzyny J. odkryli gaszący ogień strażacy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/polsatnews.p.