Obserwuj w Google News

"Uderzał młotkiem w głowę, udusił". Syn brutalnie zamordował matkę

2 min. czytania
16.03.2023 15:05
Zareaguj Reakcja

Nawet dożywocie grozi 60-latkowi, który odpowie za zabójstwo swojej 84-letniej matki. Ciało starszej kobiety odkryto w jej domu w Liszkowie, na północy Wielkopolski. - Podejrzany został tymczasowo aresztowany - przekazała w czwartek PAP prokuratura.

Liszkowo. Zabójstwo matki
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Zabójstwo seniorki wyszło na jaw w poniedziałek 13 marca. Jak przekazał oficer prasowy policji w Pile st. sierż. Wojciech Zeszot, zwłoki 84-letniej kobiety odnaleziono w jednym z mieszkań na terenie gminy Łobżenica.

- Kilka godzin później zatrzymany został 60-letni mężczyzna, który może mieć związek ze sprawą – wskazał oficer prasowy policji w Pile.

Liszkowo. Brutalne zabójstwo kobiety. "Uderzał młotkiem, udusił"

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział w czwartek PAP, że zatrzymany w tej sprawie mężczyzna to syn 84-latki.

Redakcja poleca

- Jest podejrzany o zabójstwo. Zadał matce trzy uderzenia młotkiem w głowę, doprowadzając do stanu bezbronności, po czym, kiedy kobieta osunęła się na podłogę, zawiązał na jej szyi sznurek i udusił - opisał szczegóły zbrodni śledczy.

Prok. Wawrzyniak dodał, że podejrzany przyznał się do winy i opisał przebieg całego zdarzenia. - Twierdzi, że miał problem z internetem, nie mógł doładować telefonu - powiedział prokurator. Warzyniak przyznał, że śledczy będą wnioskować o przebadanie psychiatryczne podejrzanego. W przypadku stwierdzenia przez biegłego niepoczytalności 60-latek może nie trafić do więzienia.

Prokurator wskazał, że zwłoki kobiety, w miejscu jej zamieszkania, odkryły córki 84-latki. - Nie miały z nią kontaktu, zaniepokojone przyszły do domu, ujawniły zwłoki i powiadomiły funkcjonariuszy policji – opisał Wawrzyniak. Podejrzany trafił tymczasowo do aresztu. Mężczyzna nie był w przeszłości karany. Za zabójstwo grozi mu od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Szymon Kiepel