Plecak eksplodował na lekcji. Dyrekcja zarządziła ewakuację szkoły

02.02.2023 13:36

W Rybniku w jednej ze szkół podstawowych doszło do wybuchu. Podczas zajęć lekcyjnych eksplodował plecak. Dyrekcja szkoły ewakuowała uczniów oraz personel placówki. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

Plecak
fot. Shutterstock

Do nietypowej interwencji służb doszło 1 lutego. Około godziny 11:00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w szkole podstawowej przy ulicy Cmentarnej podczas lekcji wybuchł plecak ucznia. Huk przypominał wystrzał petardy.

Rybnik. Plecak eksplodował na lekcji

Na miejsce przyjechali strażacy oraz policjanci z komendy w Rybniku. Ze szkoły ewakuowano 225 dzieci oraz 31 osób personelu.

Według ustaleń mundurowych w plecaku jednego z uczniów wybuchł powerbank, który był prawdopodobnie podłączony do telefonu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Śląska policja apeluje, aby korzystać z przenośnych urządzeń do ładowania z ostrożnością i unikać sytuacji, w których mogłoby dojść do ich przegrzania. "Pozostawianie powerbanku podłączonego dłużej, niż to konieczne, może wywołać poważną awarię" – czytamy w komunikacie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl