Obserwuj w Google News

Szwedzi walczą z brakiem słońca. Zaprojektowali antydepresyjne przystanki autobusowe

Redakcja
1 min. czytania
28.02.2018 22:31
Zareaguj Reakcja

Szwedzi częściej, niż przeciętni Europejczycy skarżą się na zły nastrój i stany depresyjne. Jedna z firm zaprojektowała specjalne przystanki antydepresyjne, mające poprawić tę sytuację.

Szwedzi walczą z brakiem słońca. Zaprojektowali antydepresyjne przystanki autobusowe
fot. Umea Energi

Szacuje się, że zdrowie już co dziesiątego Szweda cierpi z powodu braku słońca przez większą część roku. Dostawca energii elektrycznej Umea zaprojektował przystanki, które mają sprawić, że stan zdrowia mieszkańców miasta ulegnie poprawie. Czekając na autobus będzie można zażyć trochę światła imitującego promienie słoneczne.

Lampy zastąpiły reklamy na przystankach

Pomysłodawcy twierdzą, że pasażerowie po naświetleniu specjalnymi lampami solarnymi będą wsiadać do autobusów w lepszych humorach. Jak podaje WP.pl, takich „antydepresyjnych przystanków” uruchomiono łącznie 30.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

Skandynawia walczy z depresją

Dostawca energii twierdzi, że tym sposobem może uda się zapobiec depresji. – Chcieliśmy pokazać, że troszczymy się o ludzi mieszkających w naszym mieście w tym ciemnym okresie roku. Mieszkańcy wpadają w depresję, jeśli nie widzą światła – komentował dyrektor generalny Umea Energi Göran Ernstson.

Specjalne żarówki zamontowane na przystankach zastąpiły reklamy. Ich światło przypomina światło słoneczne, oraz – co ważne – nie emituje promieniowania UV.

Siostra Magdaleny Żuk: moja siostra nigdy nie leczyła się psychiatrycznie [GALERIA]

RadioZET.pl/Wp.pl/Umea Energi/strz