Obserwuj w Google News

Autobus wpadł do rzeki w wigilijną noc. Nie żyją co najmniej dwie osoby

1 min. czytania
25.12.2022 09:42
Zareaguj Reakcja

Tragedia w północno-zachodniej Galicji, prowincji Hiszpanii. Co najmniej dwie osoby nie żyją po tym, jak autobus wpadł do rzeki Lérez. Dwie inne osoby, w tym kierowcę, wydobyto z pojazdu i przewieziono do szpitala.

Wypadek w Hiszpanii
fot. PAP/EPA/LAVANDEIRA JR

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Vigo przy granicy z Portugalią. Regionalna gazeta "La Voz de Galicia" podała, że autobus wiózł ludzi odwiedzających swoich bliskich przetrzymywanych w więzieniu w Monterroso w środkowej Galicji.

Redakcja poleca

Hiszpania. Autobus wpadł do rzeki

Służby ratownicze poinformowały, że z pojazdu wydobyto dwa ciała. Dwóch rannych, w tym kierowcę autobusu, uratowano i zabrano do szpitala. Według lokalnych mediów trzy osoby zaginęły, ale służby tego nie zweryfikowały.

Rwąca rzeka utrudniała prowadzenie akcji ratunkowej. Strażacy po linach z mostu próbowali dostać się do środka pojazdu, aby dostać się do innych uwięzionych w autobusie. Burmistrz gminy Cerdedo-Cotobade Jorge Cubela w rozmowie z agencją prasową EFE powiedział, że "to wszystko wygląda makabrycznie".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/AFP