Obserwuj w Google News

Horror z udziałem 22-latka. Incydent na przedmieściach skończył się tragicznie

1 min. czytania
02.06.2023 08:06
Zareaguj Reakcja

Tragedia w amerykańskim stanie Missisipi. Uzbrojony w pistolety i karabin mężczyzna wziął zakładniczkę, a później zabił interweniującego policjanta. Napastnik został zastrzelony przez siły bezpieczeństwa.

miejsce zbrodni
fot. John Linton/Press Association/East News (zdj. ilustracyjne)

Do incydentu doszło w czwartek na przedmieściach Jackson. Jak donosi agencja AP, służby otrzymały zgłoszenie około 1:45 czasu lokalnego. Początkowo sytuację przedstawiono jako domową awanturę.

22-letni mężczyzna wdarł się do jednego z domów, gdzie przebywały dwie kobiety. Jedna zdołała uciec, a drugą zatrzymał jako zakładniczkę.

Redakcja poleca

Horror na przedmieściach Jackson. Policjant zginął w strzelaninie

Ośmiogodzinne negocjacje, w których brała udział także matka napastnika, nie przyniosły żadnego rezultatu. Kiedy funkcjonariusze dostarczyli mu wodę, której zażądał, zakładniczka uciekła. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Według policji mężczyzna, który miał na sobie kamizelkę kuloodporną, od początku dążył do konfrontacji.

Podczas interwencji sił policyjnych i bezpieczeństwa napastnik został zastrzelony. W wymianie ognia zginął też policjant, który został dwukrotnie postrzelony z karabinu w klatkę piersiową. Drugi funkcjonariusz został ranny. Jest w stabilnym stanie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/cbnews.com