Zamknij

Odwilż na zachodzie, "szklanka" od Pomorza po Małopolskę. Alerty IMGW

16.02.2021 17:25

Odwilż na zachodzie kraju, a w centrum, aż od Pomorza po Małopolskę, wystąpi wieczorem efekt „szklanki” na drogach. Dodatnie temperatury przyczynią się w zachodnich województwach do roztopów. W pozostałej części Polski będzie utrzymywał się delikatny mróz.

Pogoda. Roztopy i marznący deszcz - alerty IMGW
fot. Shutterstock

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu oraz mżawką powodującą gołoledź. Ślisko będzie na drogach dziesiątek powiatów, od Pomorza, przez Wielkopolskę, Śląsk, Łódzkie aż po Małopolskę.

Z kolei na samym zachodzie Polski przewiduje się roztopy. Wskutek wzrostu temperatury powietrza będzie topniała pokrywa śnieżna. W woj. lubuskim termometry pokażą nawet do 3 stopni Celsjusza, a w zachodniopomorskim i dolnośląskim ok. 1-2 st. C.

IMGW: Roztopy na zachodzie, marznący deszcz i "szklanka" od Pomorza po Małopolskę

Zupełnie inaczej będzie kształtowała się pogoda na wschodzie Polski. Na wschodzie kraju temperatury będą cały czas ujemne, bo to ciepło z frontu dopiero nadciąga z zachodu. Wyniosą one ok. -5 st. Celsjusza na Suwalszczyźnie. Podobnie będzie w Zakopanem i dolinach karpackich.

"Na przeważającym obszarze kraju temperatura wyniesie ok. -2 st. Celsjusza" - powiedział PAP rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

RadioZET.pl/IMGW