Zamknij

Pogoda będzie się zmieniać. Ostrzeżenia IMGW przed burzami i deszczem

12.05.2021 06:37
Burza
fot. JAKUB ORZECHOWSKI/REPORTER

Pogoda na dziś - 12 maja. W środę na przeważającym obszarze naszego kraju nadal będzie pogodnie i ciepło. Jednak na krańcu południowo-zachodnim pojawi się strefa większego zachmurzenia, a z nim przelotne opady i miejscowe burze.

Pogoda w środę będzie nieco inna niż w poprzednich dniach - powiedział synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek. Jednak "na przeważającym obszarze naszego kraju będzie nadal pogodnie i ciepło". 

Temperatura w pasie centralnym od Pomorza Wschodniego przez centrum, Mazowsze aż po południe - Małopolskę, Śląsk i Opolszczyznę - wyniesie około 25 stopni Celsjusza, na południu nawet 27-28 stopni, na wschodzie będzie około 22-24 stopni.

Zmiana pogody na zachodzie kraju

- Najchłodniej natomiast tam, gdzie się zapowiada zmiana pogody, czyli na zachodzie Polski - nawet 17-18 stopni Celsjusza - podkreślił Szymon Ogórek z IMGW, dodając, że krańce południowo-zachodnie obejmie strefa większego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu i miejscowymi burzami.

Synoptyk zapowiedział, że należy się ich spodziewać w środę w późniejszych godzinach popołudniowych. - Na obszarach podgórskich, zwłaszcza w Sudetach, pojawią się opady i burze - podał. 

RadioZET.pl/PAP/IMGW