Zamknij

Pogoda. Ponad 20 stopniowy kontrast termiczny w Polsce. IMGW ostrzega

18.02.2021 19:46
Mapa pogodowa
fot. www.ventusky.com

W czwartek wieczorem i nocą należy spodziewać się dużego kontrastu termicznego pomiędzy wschodem a zachodem kraju. W południowo-zachodniej Polsce wystąpią też lokalne mgły, które mogą osadzać szadź - ostrzega IMGW. 

Pogoda. Jak przekazał rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, w czwartek wieczorem oraz w nocy z czwartku na piątek zobaczymy na termometrach znaczne spadki temperatur. - W pasie od Pomorza przez Kujawy, Mazowsze po Kielecczyznę i Podkarpacie termometry pokażą minus 10, a na Podlasiu do minus 22 stopni Celsjusza - powiedział.

Na Warmii i Mazurach temperatura wyniesie od minus 15 do minus 13 stopni Celsjusza, na Lubelszczyźnie minus 16 stopni, w centrum około minus 12 do minus 11 stopni, a na południu kraju około minus 13 do minus 10 stopni Celsjusza.

- Wystąpią więc znaczne różnice termiczne, bo w Wielkopolsce, w woj. zachodnio-pomorskim i całym zachodzie kraju, wartości temperatur wyniosą od 0 do 3 stopni Celsjusza. Będą też pojawiały się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, szczególnie w południowo-zachodniej części Polski i one mogą osadzać szadź - podał rzecznik IMGW. Wiatr w nocy wysoko w górach będzie wiał z prędkością 60-70 kilometrów na godzinę, powodując zamiecie śnieżne.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/IMGW/PAP