Zamknij

Napad na ratowników medycznych. Sprawca mierzył do nich z pistoletu

Redakcja
03.11.2018 15:43
Bydgoszcz. Napad na ratowników medycznych. Sprawca mierzył do nich z pistoletu
fot. canon_shooter/Shutterstock (ilustracyjne)

Dramatyczne chwile podczas dyżuru przeżyli ratownicy medyczny w Bydgoszczy. Podczas udzielania pomocy zostali sterroryzowani przez świadka zdarzenia, który mierzył do nich z broni krótkiej. Mężczyzna został zatrzymany przez policje.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał "Express Bydgoski", zdarzenie miało miejsce w piątek 2 listopada, a samo zajście potwierdziło kierownictwo pogotowia ratunkowego w Bydgoszczy.

- Do ratowników medycznych mierzono z broni krótkiej stwarzając realnie niebezpieczną sytuację, która zagrażała bezpośrednio ich zdrowiu i życiu – podkreślił Krzysztof Wiśniewski, ratownik medyczny i Kierownik Działu Usług Medycznych i Szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. 

Zobacz także

Dodaje, że pomimo realnego zagrożenia ratownicy zachowali zimną krew i podjęli dialog z napastnikiem. Próba negocjacji zakończyła się sukcesem - mężczyzna odrzucił broń, a przybyły na miejsce patrol policji zatrzymał sprawcę.

Z uwagi na bardzo stresującą sytuację zaatakowani ratownicy zakończyli swój dyżur wcześniej oraz została im zapewniona pomoc psychologiczna. Dyrekcja pogotowia ratunkowego z Bydgoszczy zapewniła, że dołoży wszelkich starań do ukarania sprawcy.

Od początku tego roku tylko ratownicy z Bydgoszczy zostali zaatakowani aż 19 razy podczas interwencji. Za napaść na ratowników medycznych, których chronią te same przepisy co funkcjonariuszy publicznych, może grozić nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

RadioZET.pl/Express Bydgoski/PTD