Zamknij

Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Egzaminy maturalne zagrożone?

Mikołaj Pietraszewski
06.05.2019 09:52
Alarmy
fot. PAP

Jak piszą czytelnicy oraz informują słuchacze i portale internetowe, w kilkunastu szkołach w różnych częściach Polski ogłoszono alarmy bombowe. Czy w jakikolwiek sposób wpłynie to na przebieg egzaminów maturalnych?

Doniesienia na temat alarmów bombowych napływają z różnych źródeł. O sprawie piszą na maila bądź facebookowy profil Radia ZET słuchacze oraz czytelnicy, przekazując informacje na temat rzekomo podłożonych ładunków wybuchowych w placówkach m.in. w Żninie (kujawsko-pomorskie), Tarnowie (małopolskie), a także w kilku szkołach w województwie mazowieckim.

Kolejne informacje podają także lokalne media. Radio Kraków informuje o alarmach w kilku krakowskich liceach, to samo miało się wydarzyć w Ostrowcu Świętokrzyskim, Piotrkowie Trybunalskim czy Kolbuszowej. TVP 3 Opole informuje o co najmniej trzech miastach w województwie, w którym miało dojść do takiego zawiadomienia:

Każdy z wyżej wymienionych alarmów bombowych wiązał się z koniecznością przeprowadzenia procedury bezpieczeństwa polegającej na ewakuacji uczniów oraz nauczycieli z budynku. Na miejsca przybyli funkcjonariusze policji oraz straży pożarnej. W niektórych przypadkach opóźniło to rozpoczęcie egzaminów bądź nawet postawiło pod znakiem zapytania możliwość ich przeprowadzenia. 

Na pewno we wspomnianym Tarnowie egzamin rozpoczął się z opóźnieniem:

Artykuł będzie aktualizowany. 

RadioZET.pl/Twitter