Zamknij

Ojczym znęcał się nad dzieckiem w Grudziądzu. 4-latek nie żyje

Redakcja
16.11.2017 23:35
Ojczym znęcał się nad dzieckiem w Grudziądzu. 4-latek nie żyje
fot. Archiwum RadioZET.pl (zdj. ilustracyjne)

Zmarł 4-letni chłopiec nad którym, zdaniem prokuratury, znęcał się konkubent jego matki. 31-letnia Andżelika twierdzi, że siniaki na ciele dziecka to efekt choroby. Prokurator i lekarze nie mają wątpliwości, że malec zmarł w wyniku zadanych mu obrażeń.

Dziecko trafiło do szpitala z widocznymi śladami pobicia. Niestety mimo prób ratowania go, 4-latek zmarł. – Potwierdzam informację o śmierci chłopca. Od początku, gdy do nas trafił, a było to w poniedziałek, mieliśmy niewielkie szanse na skuteczną reakcję. Po zbadaniu dziecka natychmiast zaalarmowaliśmy policję, bo jego obrażenia wskazywały na ingerencję osób trzecich w jego zdrowie – mówił dr Piotr Brzeziński.

Zagłosuj

Jesteś zwolennikiem zaostrzenia kar dla przestępców?

Liczba głosów:

4-latek z siniakami na ciele

Matka dziecka usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Andżelice L. grozi kara od 3 do 15 lat więzienia. – Po ogłoszeniu zarzutu przesłuchano kobietę w charakterze podejrzanej. Nie przyznała się do winy, złożyła wyjaśnienia. Są one co do zasady zbieżne z zeznaniami podejrzanego o znęcanie się nad chłopcem konkubenta tej pani. Szczegółowe kwestie w ich wyjaśnieniach się różnią – komentował zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu Marcin Licznerski.

Chłopiec zmarł

Kobieta twierdzi, że siniaki na ciele 4-latka to efekt „choroby” – Nie znajduje to potwierdzenia w żadnych badaniach lekarskich, a kobieta nie była z dzieckiem z wskazanymi dolegliwościami u lekarza. Swojego konkubenta oceniła jako dobrego partnera i troskliwego opiekuna dzieci – mówił Licznerski.

Matka i konkubent podejrzani

Głównym podejrzanym o znęcanie się nad chłopcem jest konkubent matki Robert M. Usłyszał on już w środę 15 listopada br. zarzut znęcania się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/NaszeMiasto.pl/strz