Zamknij

Policjant zastrzelił 21-latka w Koninie. Dramatyczny wpis ojca

15.11.2019 10:23
Konin
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Tragedia w Koninie wstrząsnęła lokalną społecznością. W czwartek policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka. Ojciec młodego mężczyzny zamieścił w mediach społecznościowych emocjonalny wpis. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia przy ulicy Wyszyńskiego w Koninie doszło w czwartek, około godziny 10. Dwóch policjantów patrolujących jedno z osiedli chciało wylegitymować grupę młodych mężczyzn. W pewnej chwili jeden z nich rzucił się do ucieczki. Podczas krótkiego pościgu policjant śmiertelnie postrzelił 21-letniego mężczyznę

Przy ciele 21-latka znaleziono m.in. woreczek z białym proszkiem. Policja przypuszcza, że mogą to być narkotyki.

Policjant zastrzelił 21-latka w Koninie. Dramatyczny wpis ojca 

Świadkowie zdarzenia w rozmowie z PAP relacjonowali, że zaraz po strzale do leżącego 21-latka podbiegł policjant i zaczął go reanimować. „Za chwilę przy tym człowieku pojawiło się dwóch innych policjantów, którzy na zmianę prowadzili reanimację” – opowiada pan Czesława. W piątek przed blokiem, w którym mieszkał młody mężczyzna, pojawiły się znicze. 

Jak podaje Wirtualna Polska, ojciec zastrzelonego 21-latka zamieścił emocjonalny post na Facebooku. Mężczyzna oskarża policjantów o śmierć syna. 

„[...] policjanci zastrzelili mi syna tylko dlatego, że uciekał. [...] Dzieciaka nie mogli dogonić, to go zastrzelili. Tylko dzieci mordować potrafią” – czytamy. 

Zobacz także

Do Konina udało się trzech prokuratorów z konińskiej „okręgówki”, którzy rozpoczęli czynności procesowe w postaci oględzin oraz zabezpieczenia śladów i dowodów. Czynności wykonywane są w kierunku art. 231 kk, czyli przekroczenia uprawnień przez policjanta.

RadioZET.pl/wp.pl/PAP