Zamknij

Onet: Żona Ryszarda Kalisza z zarzutem? Miała prowadzić auto po pijanemu

Redakcja
01.03.2019 21:53
Onet: Żona Ryszarda Kalisza z zarzutem? Miała prowadzić auto po pijanemu
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Żona Ryszarda Kalisza prowadziła samochód pod wpływem alkoholu - podaje Onet. Dominika K. miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie kobiety znajdował się jej 3,5-letni synek. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Dominika K., żona Ryszarda Kalisza, została zatrzymana w drugiej połowie lutego na ulicy Conrada w Warszawie - podaje Onet. Kobieta pod wpływem alkoholu kierowała land roverem. W samochodzie znajdował się 3,5-letni synek Dominiki K. i Ryszarda Kalisza. 

- Do wylegitymowania kierującej doszło około godz. 16. Miała prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedział Onetowi prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dominice K. przedstawiono zarzut z art. 178 a, par. 1, kodeksu karnego. Za prowadzanie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż trzy lata, a maksymalnie 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej pięć tys. zł, a maksymalnie 60 tys. zł. 

Zobacz także

Ryszard Kalisz w rozmowie z Onetem zaprzeczył doniesieniom dziennikarzy i informacjom przekazanym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Były polityk twierdzi, że jego żona nie ma postawionych żadnych zarzutów. 

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz w Warszawie.

RadioZET.pl/Onet/DG