Zamknij

Spięcie w studiu Radia ZET. "Wyrzucić go na zbity ryj". Lubecka nie dowierzała

24.01.2023 20:49

– Wyrzucić go na zbity ryj i skończyć z nim dyskusję – powiedział Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej, zapytany o to, co Donald Tusk powinien zrobić z Radosławem Sikorskim, którego wypowiedź w Radiu ZET wywołała polityczną burzę.

Jacek Ozdoba
fot. Radio ZET

Przypomnijmy, że w poniedziałek w porannej rozmowie Bogdana Rymanowskiego w Radiu ZET polityk PO i były szef MSZ Radosław Sikorski został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy. – Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny – odpowiedział Sikorski.

Ozdoba o Sikorskim: Wyrzucić go na zbity ryj

Ozdoba odniósł się do wypowiedzi Sikorskiego podczas wtorkowej wizyty w studiu Radia ZET. – Co powinien zrobić Donald Tusk z Radosławem Sikorskim po wczorajszej wypowiedzi w Radiu ZET? – zapytała w trakcie popołudniowego Gościa Radia ZET Beata Lubecka.

– Wyrzucić go na zbity ryj i skończyć z nim dyskusję – odpowiedział Jacek Ozdoba, wiceminister środowiska, rzecznik Solidarnej Polski.

– Przepraszam, co zrobić? – dopytała Lubecka.

– Wyrzucić go na zbity ryj – powtórzył Ozdoba.

– Dlaczego pani chce tolerować takiego człowieka? – pytał Ozdoba. – Ale dlaczego pan używa takich słów? – opowiedziała gospodyni programu. – Dlatego, że wobec tego człowieka nie ma już innych określeń. To, co zrobił. Facet, w obliczy wojny, kiedy Polska jest w awangardzie pomocy Ukraińcom, kiedy bomby spadają na szpitale, używa słów, które są wykorzystywane przez propagandę rosyjską – kontynuował rzecznik Solidarnej Polski.

– Ten człowiek jest wykorzystywany w propagandzie rosyjskiej. To nie jest idiota, to nie jest kretyn, to jest człowiek, który ma doskonałe rozeznanie, jakby nie było, w sprawach zagranicznych – stwierdził Jacek Ozdoba, dodając: – Pytanie jest takie. Albo mówimy, że facet jest odcięty od jakichkolwiek realiów i pewne czynniki wpływają na jego świadomość, lub jakie materiały są na niego zgromadzone, m.in. w FSB.

– Radosław Sikorski miałby być szantażowany? – zapytała Beata Lubecka. – No, a dlaczego to robi? Facet z takim doświadczeniem, były minister obrony narodowej jest w stanie użyć takich słów, które są wykorzystywane tego samego dnia przez propagandę rosyjską – podsumował gość Radia ZET.

RadioZET.pl