Obserwuj w Google News

Hennig-Kloska: Szykujemy się do samodzielnego startu. PiS jest jak narkoman na głodzie bez pieniędzy

5 min. czytania
20.01.2023 17:00
Zareaguj Reakcja

- Szykujemy się do samodzielnego startu i do tego będziemy gotowi. PiS jest jak narkoman na głodzie bez pieniędzypowiedziała Paulina Hennig-Kloska w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Paulina Hennig-Kloska
fot. Radio ZET

- Zawiedliśmy się na Polsce 2050, tak mówią politycy PO – powiedziała Beata Lubecka. - To jest klasyczne odwracanie kota ogonem i szukanie winnego, zrzucanie wszystkiego na Szymona Hołownię -  powiedziała Paulina Hennig-Kloska, wiceprzewodnicząca Polska2050, w  popołudniowym Gościu Radia ZET. Mówiąc o listach wyborczych i szansach na wspólne ich stworzenie przez opozycję, posłanka  stwierdziła: - Cały czas szykujemy się do samodzielnego startu i do tego będziemy gotowi. Jutro mamy zjazd partii, gdzie przechodzić będziemy proces wyborczy. Każdy mógł się zgłosić i wystartować przeciwko Szymonowi Hołowni, ale nasz lider jest jeden, jego pozycja jest absolutnie niepodważalna. Według popołudniowego gościa Radia ZET: - Zgromadziliśmy się wokół Szymona Hołowni i wokół niego chcemy tworzyć cały nasz ruch.

- Jesteśmy atakowani z każdej strony. Zaczęliśmy rok od ataków PiS, teraz atakuje nas PO – powiedziała Paulina Hennig-Kloska. - Nie tylko PO, opozycja jest tutaj zgodna i pyta dlaczego rozbijacie jedność opozycji? – zauważyła Beata Lubecka. - Jeszcze kilka dni przed czołowe postacie PO i PSL u pani w programie mówili, że trzeba przeciwstawiać się szantażom Kaczyńskiego i trzeba głosować przeciwko ustawie o SN, która cementuje chaos  Ziobry w sądownictwie – powiedziała wiceprzewodnicząca Polski 2050.

- Jak można do ostatniej chwili utrzymywać, że jest tak - wstrzymamy się, a później zmiana planów? – nie ustępowała gospodyni programu.   
 - Nie zmieniliśmy zdania. Od początku mówiliśmy wyraźnie.
- Politycy opozycji mówią, że ze środy na czwartek docierały do nich informacje, że zmieniacie zdanie. Teraz opozycja mówi, że Hołownia grabarzem wspólnej listy – powiedziała Beata Lubecka.
-  Kłamstwo nazywajmy kłamstwem, manipulację – manipulacją. Od kliku dni Szymon Hołownia jawnie informował liderów opozycji, że będziemy głosować przeciw – odpowiedziała Hennig-Kloska.

"U pani na antenie Izabela Leszczyna i Piotr Zgorzelski mówili, że trzeba głosować przeciwko tej ustawie"

„Nie chcę być opozycją, za którą bogu dziękuje Jarosław Kaczyński”

- W czwartek rano Hanna Gill-Piątek zapewniała, że wszystko jest dogadane i głosujecie z opozycją, tzn. wstrzymujecie się od głosu – zauważyła Beata Lubecka. - Tak byliśmy umówieni na odrzucenie tej ustawy w pierwszym czytaniu, oraz byliśmy za wspólnym przyjmowaniem poprawek, które są wspólną wizją – powiedział  gość Radia ZET, dodając: - Zawsze będę wspierać najważniejsze wartości o które walczę od 7 lat. Donald Tusk deklarując, że Koalicja Obywatelska będzie się wstrzymywać w tej sprawie, powiedział, że Jarosław Kaczyński powinien dziękować bogu za to, że ma taką opozycję. Ja nie chcę być opozycją, za którą bogu dziękuje Jarosław Kaczyński. Ja chcę być opozycją skuteczną, która broni wartości, o które walczymy od 7 lat. Ja wspólnie z wyborcami walczę o to, by w Polsce były sądy wolne, odpolitycznione, niezależne od Ziobry.   

- Czy pod rządami PiS można tego dokonać? – zapytała prowadząca.  
- Oczywiście można było wyżej postawić poprzeczkę. Dziś PiS jest jak narkoman na głodzie bez pieniędzy i szuka ich w każdym miejscu. Oni tych pieniędzy chcą, bo nie mają pieniędzy na wybory – odpowiedziała wiceszefowa Polski 2050.

- Czy te pieniądze są potrzebne Polakom?
- Oczywiście tak, ale Polacy zasługują zarówno na pieniądze z KPO, jak i na wolne, sprawiedliwe sądy.

"Nie mam zaufania do ludzi, którzy wspierają Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę" 

- Dziś rano gościem Radia ZET był Krzysztof Gawkowski i też powiedział, że nie będzie jednej listy. Co będzie z paktem w senacie? – zapytała Beata Lubecka. - Politycy Lewicy od dawna mówią, że nie chcą iść z PO w jednej liście. Pakt senacki jest niezwykle ważny. Podzielenie głosów między różnymi ugrupowaniami opozycyjnymi, doprowadzi do tego, że mandaty w senacie będą wpadać w ręce PiS -  powiedziała Paulina Hennig-Kloska, wiceprzewodnicząca Polska 2050, w  popołudniowym Gościu Radia ZET.

Prowadząca zauważyła, że wielu polityków opozycji mówi otwarcie, że po ostatnim głosowaniu nad ustawą o Sądzie Najwyższym, nie mają już zaufania do Szymona Hołowni i Polski 2050.  - Ja też nie mam zaufania do ludzi, którzy wspierają Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę w rozwalaniu niezależności polskiego wymiaru sprawiedliwości – odpowiedział popołudniowy gość Radia ZET.  

Chcemy dostać pieniądze z KPO, czy nie chcemy?  - Rzecz jest prosta. Walczymy o te pieniądze od wielu miesięcy, ale to PiS zablokowało pieniądze z KPO i to PiS odpowiada za odblokowanie tych pieniędzy. My możemy wpierać w tym rząd, w zakresie zgodnym z Konstytucją i naszymi przekonaniami – powiedziała Hennig-Kloska.

@ KozakQba: - Jaki jest stosunek pani poseł do równości małżeńskiej dla par jednopłciowych? Tak czy nie? Bez kluczenia.

Co wydarzy się na waszym jutrzejszym zjeździe? - Zostaną ogłoszone wyniki wyborów na przewodniczącego partii, zostanie wybrany zarząd. Będzie również ważne wystąpienie Szymona Hołowni o tym dlaczego wchodzimy do polityki, o co nam tak naprawdę chodzi – powiedziała wiceszefowa Polski 2050, dodając: - Podczas zjazdu przedstawimy także nasze DNA partii, w którym pokażemy, jakie wartości są nam najbliższe. Przedstawimy nasze obietnice wyborcze, które są dla nas najważniejsze i jakie cele przed sobą stawiamy, z których potem będziemy chcieli się rozliczyć.

Czy po tym zjeździe partii nadal będzie pani wiceprzewodniczącą?

„Mamy bardzo trudny moment w polskiej gospodarce”

- My dzisiaj spieramy się o Sąd Najwyższy, a na podwórku mamy protesty przeciwko podwyżkom cen ciepła, które miały być zamrożone, a nie są. Mamy przedsiębiorców, którzy z powodu gigantycznych kosztów gazu ogłaszają upadłość i zwalniają pracowników – stwierdziła Paulina Hennig-Kloska, kontynuując dodała: - Mamy bardzo trudny moment w polskiej gospodarce i mam naprawdę dość polityków i ich sporów i chce się skupić na ludziach, bo to jest naprawdę ważne.

- Jest Parlamentarny Zespół na rzecz Wolności Gospodarczej i Wspierania Przedsiębiorców. Nie zebrał się ani razu w tej kadencji. To po co istnieje? – zapytała gospodyni programu. - Ostatnio też zadałam to pytanie przewodniczącemu. Ja, żeby wsłuchiwać się w głosy małych i mikro przedsiębiorstw rozpoczęłam z kolegami projekt i spotykamy się z przedsiębiorcami, którzy przeżywają swoje dramaty w całej Polsce – odpowiedziała posłanka. - Wsłuchujemy się w ich postulaty po to, żeby faktycznie postawić tę rozchwianą gospodarkę na nogi.

Skąd zwłoka Niemiec w dostawie Leopardów?

Czy Polska 2050 jest zwolennikiem elektromobilności?

@ Marek77708717: - Kiedy ujawnicie kto was finansuje i skąd macie 6 mln. na koncie i 0 przychodów i 0 wydatków?

RadioZET.pl