Zamknij

Kolejne ofiary rosyjskiej okupacji w Borodziance. "Krew zastyga w żyłach"

PAP
20.04.2022 22:37

W podkijowskiej Borodziance podczas działań śledczych znaleziono dziewięć pochówków ofiar rosyjskiej agresji - poinformowała w środę prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa. Do tej pory w miejscowości znaleziono 41 ofiar rosyjskiej okupacji.

Borodzianka
fot. SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Od 56 dni Rosja kontynuuje inwazję na Ukrainę. Obecnie wojska Putina skupiają się na bitwie o Donbas, w tym w przejęciu kontroli nad Mariupolem. Pod koniec marca Rosjanie wycofali się z pozycji w północnej Ukrainie. 

W podkijowskiej Borodziance podczas działań śledczych znaleziono dziewięć pochówków ofiar rosyjskiej agresji - poinformowała w środę prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa. "Borodzianka. Do tej pory nie możemy po ludzku odejść od skutków tymczasowej okupacji miejscowości w obwodzie kijowskim. Krew zastyga w żyłach" - napisała na Facebooku.

Kolejne ofiary rosyjskiej okupacji w Borodziance

Jak przekazała, podczas działań śledczych w Borodziance znaleziono dziewięć pochówków. Prokurator poinformowała o 15-latce, która miała przestrzelone płuca, wskutek czego zmarła. Jeden z zabitych został przejechany przez transporter opancerzony. Kolejna osoba zginęła w wyniku ran odłamkowych. Trzy osoby zostały rozstrzelane. Przyczyna śmierci kolejnych trzech osób zostanie ustanowiona po przeprowadzeniu ekspertyzy sądowej.

W środę poinformowano o zakończeniu usuwania gruzów budynków w Borodziance zniszczonych w wyniku działań zbrojnych. Łącznie od 6 kwietnia znaleziono 41 zabitych.

RadioZET.pl/PAP

NA ŻYWO: WOJNA NA UKRAINIE