Zamknij

Kontrowersyjny pomysł szwedzkiego polityka. Przerwa na seks w pracy?

Redakcja
27.02.2017 16:44
praca
fot. Tymon Markowski/East News

Przerwa w pracy na seks? To nie jest żart, tylko pomysł szwedzkiego radnego z Overtornea, który chce wprowadzić taki przepis. W dodatku nie oznaczałby on utraty wynagrodzenia.

Według zapisów w projekcie ustawy, Szwedzi powinni przeznaczać jedną godzinę płatnej przerwy w pracy na powrót do domu i odbycie stosunku ze swoim partnerem. Radny uważa, że wpłynęłoby to pozytywnie na poprawę relacji ludzkich.

- Istnieją badania, które pokazują, że seks jest zdrowy - mówi agencji informacyjnej Per-Erik Muskos.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

42-latek twierdzi, że w dzisiejszych czasach pary spędzają ze sobą zbyt mało czasu. Zauważalny jest trend coraz szybszego życia, co ma przekładać się na mniej chwil na przyjemności.

- Konieczne jest poprawienie życiowych relacji. Nie widzę powodów, by ten projekt mógłby nie być przyjętym - zaznaczył radny miasta Overtornea.

Zagłosuj

Czy w Polsce przyjąłby się pomysł godzinnej przerwy w pracy na seks?

Liczba głosów:

W Szwecji funkcjonuje obecnie styl "work-life balance", czyli równowaga między pracą a życiem prywatnym. Według badań przeprowadzonych przez Instytut Badań nad Gospodarką Coe-Rexecode, szwedzki pracownik przepracował w 2015 roku w pełnym wymiarze czasu 1658 godzin. Brytyjczycy pracowali średnio 1900 godzin, a Niemcy 1847 godzin.

RadioZET.pl/AFP/DG