Zamknij

Morderstwo w Niemczech. Imigrant zabił 15-latkę

Redakcja
31.12.2017 11:48
Morderstwo w Niemczech. Imigrant zabił 15-latkę
fot. PAP/EPA

Brutalne zabójstwo w Niemczech. Imigrant z Afganistanu pchnął nożem swoją byłą 15-letnią dziewczynę. Nastolatkowie zakończyli związek na początku grudnia.

 

W środę w miejscowości Kandel na terenie kraju związkowego Nadrenia-Palatynat 15-letni Afgańczyk zaatakował w drogerii nastolatkę. Napastnik zadał uczennicy, którą spotkał przypadkowo w sklepie, kilka ciosów kuchennym nożem. Ofiara ataku wkrótce potem zmarła w szpitalu. Chłopaka obezwładnili i oddali w ręce policji pracownicy drogerii i klienci.

Jak się okazało, młody Afgańczyk i Mia V. przez pewien czas chodzili ze sobą. Na początku grudnia dziewczyna zerwała z nim. Porzucony Abdul B. groził swojej byłej sympatii w internecie, telefonicznie i osobiście. Rodzice uczennicy zawiadomili policję, która przeprowadziła z 15-latkiem rozmowę ostrzegawczą.

Zobacz także

Abdul D. przyjechał do Niemiec w kwietniu 2016 roku jako nieletni uchodźca bez opiekunów. W Niemczech pod opieką urzędów do spraw młodzieży (Jugendamtów) przebywa obecnie około 60 tys. młodych migrantów - w większości chłopców z Afganistanu i Syrii.

Władze podejrzewają, że uchodźcy zaniżają swój wiek, by uzyskać uprzywilejowany status nieletniego migranta. W przeszłości dokładniejsze badania medyczne wykazywały wielokrotnie, że rzeczywisty wiek badanych był znacznie wyższy niż dane podawane przez samych zainteresowanych.

Burmistrz Kandel Volker Poss (SPD) powiedział, że stał się celem hejtu w internecie, w "zawstydzającym stylu". W e-mailach mowa jest o porażce władz, o konieczności deportacji i zmiany podejścia do uchodźców - wyjaśnił. Polityk SPD wezwał do spokoju i zaczekania na wyniki śledztwa.

RadioZET.pl/PAP/DG 

C