Zamknij

USA. Sąd uznał, że marihuana nie może być sakramentem

Redakcja
09.07.2018 20:36
USA. Marihuana nie może być używana w celach religijnych
fot. JASON CONNOLLY/AFP/East News

Zła wiadomość dla wyznawców Pierwszego Kościoła Konopi Indyjskich. Sąd w amerykańskim stanie Indiana uznał, że jego wyznawcy nie mogą palić marihuany w celach religijnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zobacz także

Jak poinformowała telewizja NBC4i, członkowie związku religijnego czczącego trawkę pozwali urzędników w 2015 roku. Ich zdaniem na podstawie stanowych przepisów o wolności wyznania powinni mieć możliwość używania marihuany jako sakramentu w obrzędach.

W piątek, 6 lipca tego roku sąd w hrabstwie Marion nie przyznał racji wyznawcom Pierwszego Kościoła Konopi Indyjskich. Wskazał on, że stanowe przepisy chronią wolność religii przed ingerencją władz, ale przyzwolenie na palenie marihuany uniemożliwiłby stosowania przepisów antynarkotykowych.

Zobacz także

– Nie byłoby możliwa walka z nielegalnym spożywaniem i handlem narkotykami – wskazała Sheryl Lynch, sędzia z hrabstwa Marion. Dodała, że wyjątek od przepisów narkotykowych z powodów religijnych byłby wykorzystywany do nadużyć. 

W stanie Indiana posiadanie narkotyków w każdej ilości traktowane jest jako przestępstwo. Wyjątek stanowi tylko olej konopny stosowany w celach leczniczych. Obecnie legalnie posiadać marihuanę można w 31 amerykańskich stanach.

Zobacz także

RadioZET.pl/NBC4i/PTD

C