Zamknij

Tajemnicze odkrycie na brzegu wyspy. Wygląda jak Nessie, naukowcy są bezradni [WIDEO]

Redakcja
25.03.2018 16:22
Tajemnicze stworzenie
fot. YouTube screen

W mediach społecznościowych opublikowano szokujące zdjęcie szczątków stworzenia do złudzenia przypominającego Potwora z Loch Ness. Odkrycia dokonano 16 marca na brzegu wyspy St. Simons w stanie Georgia (USA). Naukowcy nie wiedzą, co to za zwierzę. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Tajemnicze stworzenie zostało znalezione przez ojca i syna, którzy byli na wycieczce statkiem na Wolf Island w stanie Georgia — donosi „The Sun”. Jak relacjonuje Jeff Warren, na pierwszy rzut oka stworzenie wyglądało jak martwa foka.

Mężczyzna zrobił stworzeniu kilka zdjęć i nagrał też krótkie wideo, które szybko obiegło lokalne media.

Nagranie opublikowane w sieci: 

Stworzenie miało około 1 lub 2 metry długości. Ekspertom badającym szczątki nie udało się przyporządkować ich do żadnego z pełnoprawnych obywateli Królestwa Zwierząt. Dan Ash, dyrektor Fish and Wildlife Service, w rozmowie z Action News Jax przyznał, że szczątki niezidentyfikowanych zwierząt to wielkie ryby i ssaki w stanie zaawansowanego rozkładu, co utrudnia ich identyfikację. 

Zobacz także

Internauci od razu zauważyli podobieństwo tajemniczego stwora do legendarnej Nessie — potwora zamieszkującego podobno szkockie jezioro Loch. Według nich może to być niewielkich rozmiarów relikt prehistorii.

Mieszkańcy wyspy St. Simons powiązali tajemnicze odkrycie z lokalną legendą. Opowieść głosi, że wody dookoła wyspy zamieszkuje stworzenie nazywane przez tubylców Altamaha-ha. Potwora widywano podobno w tej okolicy od lat 30. XIX wieku.

RadioZET.pl/Fox News/DG