Zamknij

Mężczyzna przeżył szok. Mafia wysłała mu 700 kg kokainy. Przez pomyłkę...

Redakcja
03.12.2018 18:05
Mężczyzna przeżył szok. Mafia wysłała mu 700 kg kokainy. Przez pomyłkę...
fot. Shutterstock

Dzięki błędowi w spedycji we Włoszech zdołano przechwycić przemyt 700 kilogramów kokainy o czarnorynkowej wartości ok. 80 milionów euro. Transport narkotyków przez pomyłkę dotarł do prywatnej firmy, której zdumiony właściciel wezwał karabinierów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lokalne media z miasta Vicenza na północy kraju podały, że ogromne ilości czystego narkotyku ukryte były w kontenerze ze skórami, który został przysłany do firmy w miejscowości Zermeghedo. Jej właściciel, nie mający nic wspólnego z przemytem narkotyków, natychmiast wezwał siły porządkowe, gdy odkrył, co naprawdę zawiera pokaźna przesyłka.

Zobacz także

Karabinierzy skonfiskowali kontener z Brazylii, który dotarł najpierw do Portugalii, a następnie do północnych Włoch. Przypuszcza się, że został on przez pomyłkę wysłany do zakładu garbarskiego w małym miasteczku w regionie Wenecja Euganejska.

Wszczęto postępowanie, by trafić na trop przemytu i ustalić, kto miał być jego prawdziwym odbiorcą i jaka organizacja przestępcza za tym stoi. Ze względu na rozmiary transportu przypuszcza się, że to mafia z Kalabrii, która kontroluje ten proceder i - jak wynika ze śledztw - obecna jest także w rejonie Vicenzy.

RadioZET.pl/PAP/BM