Obserwuj w Google News

Tragedia w okolicach elektrowni. "Na miejscu znalezione zostały zwłoki"

1 min. czytania
31.05.2023 10:59
Zareaguj Reakcja

Straż Pożarna w Szczecinie poinformowała o pożarze, do którego doszło w środę rano w dzielnicy Pomorzany. W wyniku tragedii śmierć poniosła jedna osoba.

Pożar w Szczecinie
fot. Beata Zawrzel/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Do tragedii doszło w środę ok. godz. 8 przy ulicy Szczawiowej w okolicy Elektrowni Pomorzany w Szczecinie. Więcej informacji przekazał w rozmowie z PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie st. kpt. Franciszek Goliński.

Pożar w Szczecinie. Nie żyje jedna osoba

- Pożar został szybko ugaszony, bo to nie był duży budynek. Na miejscu znalezione zostały zwłoki. Nie jest to dziecko, a osoba dorosła. Ale nie posiadamy jeszcze informacji co do płci lub wieku - powiedział.

Na miejscu działają cztery zastępy straży pożarnej. Przyczyny oraz dokładne okoliczności pożaru nie są jeszcze znane i będą dopiero ustalane przez właściwe służby.

Redakcja poleca

Jak możemy przeczytać na lokalnym portalu wszczecinie.pl, zabudowa w okolicy, w które wybuchł pożar, zdominowana jest głównie przez infrastrukturę przemysłową - hale, magazyny, ale też altany i pustostany. Często przebywają w nich osoby w kryzysie bezdomności.

- Jest to codzienność w tym miejscu. Osób bezdomnych jest dużo, zamieszkują stare altany, bo jako takich ogrodów działkowych przy samej Szczawiowej jest mało albo prawie wcale. Na co dzień bezdomni w tym miejscu nikomu nie przeszkadzają - mówiła w rozmowie z serwisem administratorka hali przy Szczawiowej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/wszczecinie.pl