Obserwuj w Google News

Anders Breivik zmienił imię i nazwisko. Wiemy na jakie

Redakcja
1 min. czytania
09.06.2017 18:43
Zareaguj Reakcja

Odsiadujący wyrok w Norwegii masowy morderca Anders Behring Breivik zmienił imię i nazwisko i widnieje obecnie w aktach stanu cywilnego jako Fjotolf Hansen - poinformował w piątek jego adwokat Oeystein Storrvik.

 Anders Breivik zmienił imię i nazwisko. Wiemy na jakie
fot. East News

W ten sposób potwierdził informację podaną wcześniej przez dziennik "Verdens Gang". Adwokat odmówił odpowiedzi na pytanie o powody decyzji swojego klienta. Hansen to bardzo popularne w Norwegii nazwisko, natomiast Fjotolf to imię niezwykle rzadkie, jeśli nie nieznane - informuje AFP.

Breivik przegrał proces wytoczony państwu norweskiemu

38-letni obecnie antymuzułmański skrajnie prawicowy ekstremista Breivik zabił 22 lipca 2011 roku 77 osób, dokonując w ten sposób największego w Norwegii w czasach pokojowych masowego morderstwa. Najpierw zdetonował samochód pułapkę w rządowej dzielnicy Oslo, co pociągnęło za sobą osiem ofiar śmiertelnych, a następnie zastrzelił 69 osób, wśród nich wielu nastolatków, na młodzieżowej imprezie rządzącej wówczas Partii Pracy.

Norwegia ujednolica wygląd opakowań papierosów

Za swe czyny został skazany na 21 lat pozbawienia wolności z możliwością jej przedłużania, dopóki będzie uznawany za groźnego dla społeczeństwa - co jest w Norwegii najwyższym wymiarem kary.

RadioZET.pl/PAP/MAAL