Obserwuj w Google News

Melania Trump doczekała się pomnika. Podobna?

1 min. czytania
08.07.2019 13:46
Zareaguj Reakcja

W okolicy rodzinnego miasta Melanii Trump na Słowenii, stanął jej drewniany pomnik. Wykonał go miejscowy artysta. Mieszkańcy mają jednak mieszane uczucia. Niektórzy twierdzą, że figura na pierwszy rzut oka przypomina… Smerfetkę.

Melania Trump doczekała się pomnika. Podobna?
fot. AFP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Drewniany pomnik Melanii Trump stanął w okolicach słoweńskiej miejscowości Sevnica, czyli w rodzinnych stronach Pierwszej Damy USA. Jego pomysłodawcą jest amerykański artysta Brad Downey, a wykonawcą lokalny artysta.

Wielka wpadka Melanii Trump. Wszystko przez kapelusz

„Dzieło” zostało wykonane przy użyciu piły łańcuchowej. Wyrzeźbiona kobieta ubrana jest w niebieski strój mający przypominać kreację Melanii Trump z dnia zaprzysiężenia jej męża na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Oglądaj

Figura wywołuje wśród mieszkańców mieszane uczucia. Wielu z nich jest zdania, że postać wcale nie przypomina amerykańskiej Pierwszej Damy, a słynną Smerfetkę. Inni mówią wprost – „ta figura to istny maszkaron”.

Niezależnie od autentycznych walorów artystycznych pomnika, w przyszłości może on stać się istotną atrakcją słoweńskiego miasta i przyczynić się do zwiększenia dochodów – dostrzega część komentatorów.

RadioZET.pl/NYTimes