Obserwuj w Google News

13-latek kupił od 14-latka narkotyki. Kilka godzin później już nie żył

2 min. czytania
18.04.2019 16:33
Zareaguj Reakcja

W piątek, w parku w Ystrad Mynach (Walia, Wielka Brytania) znaleziono nieprzytomnego, 13-letniego chłopca. Dziecko zmarło. W czwartek, 18 kwietnia brytyjska policja aresztowała 14 -latka, który kilka godzin przed śmiercią chłopca sprzedał mu narkotyki.

13-latek kupił od 14-latka narkotyki. Kilka godzin później już nie żył
fot. kittirat roekburi/Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek, w parku w Ystrad Mynach (hrabstwo Caerphilly) w Południowej Walii. Znaleziono tam nieprzytomnego 13-letniego chłopca, który chwilę później zmarł.

Carson Price miał umrzeć kilka godzin po tym, jak kupił od innego, czternastoletniego chłopca narkotyki – poinformowała walijska policja.

Funkcjonariusze dotarli do miejsca pobytu 14-latka. Przeprowadzili rewizję w lokalu pod adresem Pontlanfraith, w Blackwood. Nastolatek został aresztowany pod zarzutem rozprowadzania narkotyków. Wciąż przebywa w areszcie śledczym, gdzie będzie przesłuchiwany przez policję.

Zaginiony 18-letni Albert nie żyje. Ciało odnaleziono po dwóch miesiącach

Policja aresztowała 14-latka

- Dziś rano – w czwartek, 18 kwietnia – wykonano nakaz rewizji na podstawie Ustawy o Nadużyciach Narkotykowych pod adresem w Pontllanfraith, Blackwood. Aresztowany został 14-latek, pod zarzutem rozprowadzania narkotyków klasy A – ogłosił główny inspektor policji Gwent (formacja policyjna, pełniąca funkcję policji terytorialnej w walijskich jednostkach administracyjnych, m.in. w hrabstwie Caerphilly – red.) , Alun Davies. Potwierdził także, że chłopiec obecnie znajduje się w areszcie na posterunku policji w Newport i będzie przesłuchiwany.

Zwłoki 16-latka w lesie. Był poszukiwany od listopada

Narkotyki klasy A uznaje się za najbardziej niebezpieczne dla zdrowia – należą do nich między innymi kokaina i heroina.

"Był najlepszym starszym bratem"

Rodzina 13-letniego Carsona we wzruszających słowach pożegnała zmarłego chłopca. "Był bystry, opiekuńczy i kochający” – napisali bliscy nastolatka.

17-latek ukradł matce biżuterię, bo...miał długi w szkole

„Był najlepszym starszym bratem. Był kochany i wielu z nas będzie go brakowało” – podkreślono.

 

RadioZET/Daily Mirror