Czarne dziury źródłem energii dla obcych cywilizacji? Sensacyjna hipoteza
"Kosmici istnieją i należy ich szukać blisko czarnych dziur, skąd mogą czerpać energię". To nie fragment nowej powieści science-fiction, a hipoteza naukowców z Nowego Jorku i Chile. Luca Comisso i Felipe A. Asenjo uważają, że zaawansowana cywilizacja pozaziemska "wysysa" energię z czarnych dziur, a natrafienie na jakiekolwiek ślady takiej kosmicznej technologii pomoże ludzkości namierzyć miejsce pobytu kosmitów.

Kosmici istnieją i należy ich szukać w okolicach czarnych dziur? Taką hipotezę zaprezentowało dwóch naukowców z Nowego Jorku i Chile - Luca Comisso i Felipe A. Asenjo. Ich badanie opublikowano na łamach Physical Review D. Zgodnie z zaproponowaną koncepcją, istoty pozaziemskie mogą "wysysać" energię z czarnych dziur, a dowodem potwierdzającym mają być niektóre zjawiska zachodzące w okolicy tych kosmicznych obiektów.
Luca Comisso i Felipe A. Asenjo przekonują, że ślady na pozyskiwanie energii z czarnych dziur można znaleźć tuż za horyzontem zdarzeń, czyli granicą, poza którą grawitacja czarnej dziury jest tak silna, że jakakolwiek materia i światło nie są już w stanie jej opuścić. Potwierdzać to mogą według naukowców, niektóre rozbłyski plazmy, które zaobserwowano wokół czarnych dziur.
Kosmici "wysysają" energię z czarnych dziur? Naukowcy: to tam należy ich szukać
Naukowcy przekonują, że czarne dziury mogą stanowić nieograniczone źródło energii dla zaawansowanej technologicznie cywilizacji. Co więcej, znalezienie śladów technologii umożliwiającej pozyskiwanie energii z tych obiektów, mogłoby pomóc dowiedzieć się, gdzie w kosmosie należy szukać inteligentnego życia.
– Zbadaliśmy w tym artykule tylko fizykę. Ale teraz pracuję z kolegą, aby odnieść to do rzeczywistości, aby szukać cywilizacji – mówi Luca Comisso. Jak dodaje, kolejnym krokiem badań będzie odnalezienie w sąsiedztwie czarnej dziury sygnałów potwierdzających możliwość istnienia wspomnianej technologii.
Pozyskiwanie energii z czarnej dziury jest teoretycznie możliwe, jednak obecnie znajduje się to poza technologicznymi możliwościami naszej cywilizacji. Najbliższa czarna dziura znajduje się bowiem 1000 lat świetlnych od Ziemi. Układ ten znajduje się w systemie potrójnym HD 6819 i jest widoczny gołym okiem. Niestety nie mamy szans dostrzec go z Polski, gdyż znajduje się w konstelacji Teleskopu, widocznej z półkuli południowej.
RadioZET.pl/ Live Science/ Sci-News / Focus.pl/ Urania.edu