Zamknij

Śledztwo ws. śmierci uchodźców na granicy. Znana jest prawdopodobna przyczyna zgonu

20.09.2021 19:16

Wychłodzenie było prawdopodobną przyczyną śmierci trzech uchodźców, którzy zmarli w pobliżu granicy polsko-białoruskiej. Sprawę bada prokuratura okręgowa w Suwałkach, która zleciła sekcje zwłok mężczyzn. Wszyscy trzej mieli być w stanie hipotermii.

Granica z Białorusią - zdjęcie ilustracyjne
fot. Jakub Kaminski/East News

Ciała uchodźców znaleziono w trzech różnych miejscach przy granicy z Białorusią. Mężczyźni byli w wieku od około 20 do 40 lat. Śledczy weryfikują ich tożsamość.

Ciała uchodźców na granicy z Białorusią. Nowe fakty

Jednoznaczne określenie przyczyny śmierci mężczyzn będzie możliwe po dokładniejszych badaniach, również toksykologicznych. W szpitalu w Białymstoku przebywa też dwójka uchodźców, którzy zostali odnalezieni przez straż graniczną oraz policję. Oboje byli wychłodzeni. Mężczyzna czuje się dobrze, ale stan kobiety jest bardzo ciężki.

Ostatniej doby straż graniczna odnotowała ponad 270 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią w części woj. podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek rządu.

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK