Zamknij

Marzena Paczuska zwolniona. Nowy szef ''Wiadomości'' TVP1

Redakcja
14.08.2017 07:08
Marzena Paczuska zwolniona. Nowy szef ''Wiadomości'' TVP1
fot. YouTube

Marzena Paczuska nie jest już szefową ''Wiadomości''. Jak twierdzi, o zwolnieniu dowiedziała się za pośrednictwem Twittera. Kto pokieruje flagowym programem informacyjnym Jedynki? 

O zmianie na stanowisku kierowniczym ''Wiadomości'' poinformował na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin. Pogratulował nowemu naczelnemu Jarosławowi Olechowskiemu i podziękował Paczuskiej za dotychczasową pracę. 

W sprawie głos zabrała sama Paczuska. "Etatowych dziennikarzy, pracowników TVP - zwalniają na TT... -:) Super" - napisała na Twitterze.

Jako pierwszy informację o planowanym zwolnieniu szefowej ''Wiadomości'' podał portal mediainside.pl. Rozmówca serwisu ujawnił, że powodem zwolnienia Paczuskiej było niewykonywanie poleceń Kurskiego i brak współpracy z kierownictwem TAI.

Zobacz także

Urlop i spekujacje

Marzena Paczuska od tygodnia przebywała na przymusowym urlopie. Nadzór nad redakcją „Wiadomości” w tym okresie przejęło kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się w TVP, że „celem tego jest sprawdzenie, jak TAI poradzi sobie z ''Wiadomościami'' oraz czy będzie opór przed ewentualnym odwołaniem Paczuskiej po jej powrocie z urlopu”.

RadioZET.pl/DG