Zamknij

Raper "Mata" zatrzymany za posiadanie narkotyków. Dziś ma usłyszeć zarzuty

28.01.2022 10:22

Raper Michał "Mata" Matczak został zatrzymany za posiadanie środków prawnie zabronionych – podaje portal tvp.info. Jak przekazała warszawska policja, chodzi o marihuanę. W chwili obecnej 21-latek jest osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

mata zatrzymany
fot. Kacper Kolenda /REPORTER

Raper "Mata" został zatrzymany przez policję za posiadanie narkotyków - podaje portal tvp.info. - Podczas rutynowej kontroli w Warszawie 21-letni mężczyzna został zatrzymany za posiadanie środków prawnie zabronionych – przekazała portalowi mł. asp. Iwona Kijowska, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II.

Kijowska powiedziała, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii osoba, która ma przy sobie środki odurzające, podlega karze do lat trzech. Do zatrzymania rapera doszło w czwartek 27 stycznia 2022 roku po godz. 23:00 w Warszawie przy ul. Okolskiej podczas rutynowej kontroli.

Raper "Mata" zatrzymany za posiadanie marihuany

U 21-latka policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku. U drugiego 24-latka pół grama. Mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej izbie - informuje RMF FM.

Po wykonanych czynnościach i przedstawionych zarzutach zapewne zostanie zwolniony. Zapewne będzie to miało miejsce jeszcze dziś - przekazała w rozmowie z tvp.info oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II. - W chwili obecnej jest osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Będą wykonywane czynności z jego udziałem - dodała.

21-letni raper jest synem znanego prawnika, prof. Marcina Matczaka. Popularność przyniósł mu utwór "Patointeligencja", który w serwisie YouTube obejrzano blisko 60 mln razy. Dwa dotychczasowe albumy rapera uzyskały status diamentowej płyty.

RadioZET.pl/ tvp.info/ RMF FM