Zamknij

Matura 2022. Dziś matematyka rozszerzona. Publikujemy arkusze CKE i odpowiedzi

11.05.2022 14:25
matura
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Matura 2022 trwa. W środę, 11 maja maturzyści zmierzyli się z matematyką rozszerzoną. Co było na egzaminie? Najnowsze informacje i komentarze zbieramy na żywo. Na RadioZET.pl publikujemy też arkusze CKE i odpowiedzi.

Matura 2022: matematyka rozszerzona - odpowiedzi, arkusze

Arkusze CKE oraz odpowiedzi z matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego publikujemy po każdym egzaminie na RadioZET.pl.

Matura rozszerzona z matematyki zaplanowana jest na środę 11 maja 2022 roku. Egzamin rozpoczyna się o godz. 9.00 i potrwa standardowo 180 minut, czyli 3 godziny.

Na maturze rozszerzonej nie obowiązuje tzw. próg zdawalności. Maturzysta, który uzyska 0 punktów, i tak otrzyma świadectwo dojrzałości. Dobry wynik na maturze rozszerzonej z matematyki może jednak umożliwić kontynuowanie edukacji na najlepszych uczelniach w kraju.

Arkusz egzaminacyjny na maturze z matematyki rozszerzonej składa się z trzech grup zadań: zamkniętych, otwartych krótkiej odpowiedzi oraz otwartych rozszerzonej odpowiedzi. Za rozwiązanie wszystkich zadań można uzyskać 50 punktów.

ZOBACZ: MATURA 2022 - TERMINY, ZASADY, HARMONOGRAM

Matura rozszerzona z matematyki - pewniaki, przecieki

Przypomnijmy, uczeń na maturze może mieć ze sobą czarny długopis, ołówek, linijkę, cyrkiel, kalkulator prosty. Każdy maturzysta otrzyma również przed maturą kartę wzorów matematycznych, z której będzie mógł skorzystać podczas egzaminu.

Konieczne będzie oczywiście zabranie legitymacji oraz dowodu osobistego, na podstawie których będziemy mogli wejść do sali egzaminacyjnej. Można także wziąć ze sobą wodę w butelce bez etykiety i chusteczki bez opakowania.

Matura 2022. W środę rozszerzona matematyka. Co na pewno pojawi się na egzaminie?

Lista zagadnień, jakie muszą przed egzaminem powtórzyć uczniowie to: liczby rzeczywiste, wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, funkcje, ciągi, trygonometria, planimetria, geometria, prawdopodobieństwo i kombinatoryka.

Nie warto jednak liczyć na przecieki. Nie jest możliwe, aby arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z matury pojawiły się w internecie przed oficjalnym rozpoczęciem matury. Jeśli tak by się zdarzyło, egzamin dojrzałości musiałby zostać powtórzony.

RadioZET.pl

C