Zamknij

W Warszawie powstał sklep, który sprzedaje mięso halal. Firma chce, żeby kupowali tam Polacy

Redakcja
25.08.2017 07:03
W Warszawie powstał sklep, który sprzedaje mięso halal. Firma chce, żeby kupowali tam Polacy
fot. Materiały prasowe

 Harbi Meat wprowadza produkty halal w Polsce i otwiera sklep w Warszawie - poinformował PortalSpozywczy.pl.

- Na rynku spożywczym w coraz szerszym asortymencie pojawiają się produkty halal. Tego rodzaju oferta stanowi podstawę zaopatrzenia Harbi Meat - czytamy w komunikacie PortalSpozywczy.pl.

Jak tłumaczy serwis branży spożywczej, oferta mięsna tego typu to w naszym kraju nowość, ale docelowym klientem mają być nie tylko muzułmanie i turyści. Według firmy zainteresowani produktami halal mają być też Polacy szukający nowych smaków w kuchni bliskowschodniej.

Zagłosuj

Czy mięso z uboju rytualnego powinno być dostępne w Polsce?

Liczba głosów:

- Nasz pomysł to najwyższej jakości mięso, wstępnie spreparowane i przyprawione. Klient może określić swoje preferencje, a produkt przygotowujemy ściśle wedle zaleconych wskazówek. Żyjemy w dynamicznych czasach, pozwalamy więc odwiedzającym nasz sklep pójść na skróty, oferując gotowe do ugotowania, przyprawione na życzenie produkty na rodzinną kolację lub efektownego grilla z przyjaciółmi - mówi cytowany przez portal Maho Kazkondu, właściciel sklepu oraz restauracji z produktami halal.

Mięso halal pozyskiwane jest z uboju rytualnego, który całkowicie pozbawia zwierzę krwi. Jeśli ubój ma być „halal”, musi spełniać kilka warunków: zwierzę powinno być zwrócone w kierunku Mekki, uboju musi dokonywać muzułmanin, który w trakcie czynności musi wypowiedzieć formułę „bismillah”.

Podobnie, zasady uboju koszernego mówią, że zabicia zwierzęcia musi dokonać wykwalifikowany rzeźnik (szojchet), który w swojej pracy używa nieząbkowanego noża. Szojchet płynnym ruchem przecina żyły szyjne, tętnice, przełyk i krtań.

RadioZET.pl/PortalSpozywczy.pl/maal