Zamknij

Wrzucili szczeniaka w torbie do lodowatej wody. Życie Promyka uratowała 19-latka

24.02.2021 14:08

7-tygodniowy szczeniak ledwo uszedł z życiem. Zwierzę wrzucono w plastikowej reklamówce do lodowatej rzeki. Gdyby nie 19-letnia mieszkanka gminy Morawica (woj. świętokrzyskie), historia miałaby tragiczny finał.

pies Promyk
fot. Świętokrzyska Policja

Zwyrodnialcy wrzucili 7-tygodniowego szczeniaka do rzeki. Policjanci z komisariatu w Morawicy otrzymali zgłoszenie o tym zdarzeniu w poniedziałek po godzinie 19. 19-letnia mieszkanka miejscowości przyniosła ze sobą młodego psa.

Szczeniak wrzucony do lodowatej rzeki. Policja szuka oprawcy

Młoda kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że godzinę wcześniej podczas spaceru w rejonie miejscowości Brudzów usłyszała głos piszczącego czworonoga. "Wydobywał się on z foliowej reklamówki wrzuconej do rzeki. 19-latka weszła do wody i wyciągnęła wyziębionego psa na brzeg" - wynika z komunikatu KMP w Kielcach.

19-latka udała się ze szczeniakiem do weterynarza. Po wizycie lekarskiej zgłosiła się na komisariat. Okazało się, że sama zapewniła stałą opiekę 7-tygodniowemu zwierzęciu. "Piesek otrzymał imię Promyk i dzięki postawie młodej mieszkanki gminy Morawica, nic już mu nie grozi" - czytamy.

Policjanci chwalą postawę 19-latki. Jednocześnie poszukują zwyrodnialca, który zgotował szczeniakowi taki los. W tym celu zwrócili się z apelem do mieszkańców. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Morawicy apelują o kontakt do wszystkich osób, które rozpoznają psa lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy porzucenia czworonoga. Z policją można kontaktować się osobiście na Komisariacie Policji w Morawicy ul. Wolności 31C, telefonicznie pod numerem 47 802 1425 oraz pod numerem alarmowym 112.

pies Promyk
fot. Świętokrzyska Policja
Promyk
fot. Świętokrzyska Policja
Promyk
fot. Świętokrzyska Policja

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Świętokrzyska Policja