Zamknij

Sukces Dudy seniora. Nie trafił do Senatu, ale dostał inną prestiżową funkcję

30.10.2019 13:08
Jan Duda
fot. Marek Lasyk/Reporter

Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, został w środę wybrany na przewodniczącego sejmiku województwa małopolskiego. Podczas sesji ślubowanie złożyło też sześcioro nowych radnych  wojewódzkich, którzy objęli mandaty po radnych wybranych do Sejmu.

Za kandydaturą Dudy zagłosowało 25 radnych, jedna osoba była przeciw, a dziesięć wstrzymało się od głosu. Nowy przewodniczący, dziękując za wybór, powiedział, że dołoży wszelkich starań, żeby godnie reprezentować sejmik województwa małopolskiego. Zadeklarował „prowadzenie obrad sejmiku w duchu wzajemnej współpracy ponad podziałami, w duchu normalnej debaty politycznej i sprawnie”.

Zobacz także

Wojciech Grzeszek, przewodniczący klubu radnych PiS, zgłaszając kandydaturę Dudy, uzasadniał, że w sejmiku pracuje on drugą kadencję, zasiada też w kilku komisjach, jest bardzo aktywnym radnym i pracownikiem naukowym Akademii Górniczo-Hutniczej. „Jest człowiekiem rzetelnym i sumiennym” – powiedział Grzeszek.

Zobacz także

Jan Duda w wyborach parlamentarnych bez powodzenia kandydował na senatora w jednym z dwóch krakowskich okręgów. Zwyciężył tam kandydat KO Jerzy Fedorowicz, uzyskując 117 tys. 177 głosów – o ponad 37,5 tys. więcej niż ojciec prezydenta RP, na którego zagłosowało 79 tys. 608 wyborców.

RadioZET.pl/PAP

C