Zamknij

Koalicja Obywatelska przedstawiła lokomotywy wyborcze. Są niespodzianki

30.07.2019 19:11
Koalicja Obywatelska przedstawiła jedynki wyborcze
fot. PAP

Szef PO Grzegorz Schetyna zaprezentował "jedynki" wyborcze Koalicji Obywatelskiej na zbliżające się wybory parlamentarne. Wśród lokomotyw wyborczych KO znaleźli się m.in. Barbara Nowacka, Krzysztof Brejza, Paweł Kowal, czy komentator sportowy Tomasz Zimoch. Schetyna będzie liderem listy KO w Warszawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wyborcze "jedynki" Koalicji Obywatelskiej przedstawił podczas konferencji prasowej we wtorek szef PO Grzegorz Schetyna.

Lider Platformy będzie liderem listy KO w Warszawie. Z drugiego miejsca w tym samym okręgu wystartuje szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Zobacz także

W pozostałych okręgach "jedynkami" KO będą: w Wałbrzychu Tomasz Siemoniak, w Bydgoszczy Krzysztof Brejza, w Łodzi komentator sportowy Tomasz Zimoch, w Krakowie były polityk PiS Paweł Kowal, w Siedlcach Kamila Gasiuk-Pihowicz, w Gdyni Barbara Nowacka, w Katowicach Borys Budka, w Poznaniu Joanna Jaśkowiak - żona prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka, w Rzeszowie obecny włodarz miasta Tadeusz Ferenc ( usunięty niedawno z szeregów SLD ), a w Kielcach Bartłomiej Sienkiewicz.

Zobacz także

Liderem listy w Chełmie będzie związany dotąd z SLD Haidar Rijad, a w Zielonej Górze Tomasz Aniśko z Zielonych.

Schetyna przyznał na konferencji, że z partnerami z Koalicji Obywatelskiej umówieni są na 14 sierpnia. "Wtedy będziemy pracować nad całokształtem, nad wszystkimi listami, będziemy domykać listy do Sejmu, akceptować listy do Senatu, jesteśmy przekonani, że to będzie skład jeszcze szerszy, że będziemy mogli w niekonkurencyjny sposób potraktować innych przedstawicieli partii czy środowisk opozycyjnych w wyborach do Senatu" - dodał.

RadioZET.pl