Zamknij

Lista blisko 100 ludzi Morawieckiego. Pracują w spółkach Skarbu Państwa

Redakcja
14.09.2021 10:50
Lista Morawieckiego
fot. Zbyszek Kaczmarek /REPORTER

- Jest lista blisko 100 ludzi premiera Mateusza Morawieckiego. Dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski dotarł do pochodzącej z kręgów rządowych listy blisko 100 osób poleconych przez Mateusza Morawieckiego do pracy w spółkach Skarbu Państwa i ministerstwach.

- Sporządzenie takiego wykazu to atak polityczny - komentuje nieoficjalnie jeden ze współpracowników premiera. Na liście znajdują się zarówno prezesi, jak i członkowie rad nadzorczych dużych i małych spółek Skarbu Państwa. W rubryce zatytułowanej "Patron" wpisany jest u wszystkich Mateusz Morawiecki. Lista została sporządzona w jednym z resortów.

lista morawieckiego
fot. Radio ZET

- W przypadku wszystkich tych osób, CV przynieśli ludzie Morawieckiego - mówi informator dziennikarza Radia ZET.  I dodaje: - Premier Morawiecki nie posiadał zaplecza politycznego. Mógł je budować jedynie w gospodarce. Robił to, nie tylko obsadzając swoimi ludźmi zarządy i rady nadzorcze spółek z udziałem Skarbu Państwa, ale także skupiając gigantyczne środki finansowe w grupie Polskiego Funduszu Rozwoju. Ograł w ten sposób nawet najbardziej doświadczonych polityków Zjednoczonej Prawicy - wyjaśnia.

O komentarz do tej sprawy Mariusz Gierszewski poprosił jednego z bliskich współpracowników premiera. - Nie bawimy się w żadne listy. To atak polityczny - uciął krótko.

Według nieoficjalnych informacji, w rządzie trwa cicha wojna między premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem Jackiem Sasinem. Jak napisała Gazeta Wyborcza "ludzie z frakcji Sasina rozpuścili informacje o szykujących się zmianach w rządzie, w ramach których miałby odejść Michał Dworczyk. A ludzie z koterii Morawieckiego zrewanżowali się im przeciekiem o wakacjach Sasina w Hiszpanii".

Kancelaria Premiera już po publikacji materiału odpisała dziennikarzowi Radia ZET:

"Szanowny Panie Redaktorze, informujemy, że doniesienia, na które się Pan powołuje nie są zgodne z prawdą. Z poważeniem Centrum Informacyjne Rządu." ( pisownia oryginalna )

RadioZET.pl