Zamknij

Luksusowa kolacja ministra Dworczyka. Ujawniono szokujący rachunek

23.09.2021 11:48
Michał Dworczyk i luksusowa kolacja
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Michał Dworczyk zorganizował kolację za ponad 4 tys. zł - wynika z kolejnej ujawnionej korespondencji. Za luksusową ucztę zapłaciło Prawo i Sprawiedliwość. Rachunek pojawił się na portalu "Poufna rozmowa".

Michał Dworczyk po raz kolejny stał się bohaterem ujawnionej korespondencji mailowej. Tym razem opublikowano w sieci rachunek za luksusową kolację z "Hotelu Maria" w Wałbrzychu, w którym minister miał pojawić się w listopadzie 2019 roku. Z rachunku wynika, że kolacja Dworczyka kosztowała 4320 zł.

Za drogą kolację zapłaciło Prawo i Sprawiedliwość. W ujawnionej wiadomości możemy przeczytać, że "środki, z których są realizowane płatności, pochodzą ze składek członkowskich osób, które dokonują wpłaty bezpośrednio na konto partii".

Michał Dworczyk i kolacja za ponad 4 tys. zł. Wyciekły kolejne maile

Kilka dni temu ujawniono korespondencję mailową, z której wynikało, że minister Dworczyk w październiku i listopadzie 2019 roku chciał skonsultować z dziennikarzem TVN24 - Krzysztofem Skórzyńskim - odpowiedzi na pytania przesłane przez portal Oko.press. Dziennikarz został w konsekwencji zawieszony przez stację.

maile Dworczyka w sprawie kolacji
fot. Poufna rozmowa
rachunek za kolację Dworczyka
fot. Poufna rozmowa

Od czerwca 2021 roku w sieci publikowane są wiadomości mające pochodzić z prywatnej skrzynki mailowej Michała Dworczyka oraz innych polityków związanych z obozem władzy. W wiadomościach pojawiały się prawdopodobnie poufne informacje dotyczące polskiego bezpieczeństwa.

Michał Dworczyk przekonywał, że przechowywał na swojej prywatnej poczcie danych zawierających klauzulę tajności. - Pragnę podkreślić, że nie jest to złamanie żadnych obowiązujących przepisów - mówił.

RadioZET.pl/ Poufna rozmowa