Zamknij

Rzecznik rządu: Kiedy 500 plus dla niepełnosprawnych? W tej chwili nie jesteśmy w stanie wprost zadeklarować terminu

09.06.2019 09:37
Muller
fot. Piotr Molecki/East News

Chcemy robić wszystko, żeby to było jeszcze w tej kadencji. Natomiast bierzmy pod uwagę też okoliczności finansowe związane z dodatkowymi środkami, które miały wpłynąć z tytułu podatku od powierzchni handlowych. Z tych środków finansowych m.in. miało być to finansowane - tak o przyznaniu "500 plus" dla niepełnosprawnych mówi w Radiu ZET rzecznik rządu Piotr Müller. - Mam nadzieję, że w tym roku będzie to możliwe - dodaje. 

Gość Radia ZET tłumaczy, że rząd czeka z przyznaniem dodatku dla niepełnosprawnych, ponieważ Komisja Europejska nadal nie podjęła decyzji ws. podatku od powierzchni handlowych. Może to zająć kilka miesięcy. - KE ma 60 dni, żeby to zrobić (...) jeżeli komisja Europejska się nie odwoła to mamy sytuację jasną - mówi Müller.

Zobacz także

A co jeżeli KE nie zaakceptuje wprowadzenia tego podatku? - dopytywała prowadząca audycję Joanna Komolka. - Dlatego w tej chwili nie jesteśmy wprost zadeklarować tego terminu, ale naprawdę ta sprawa leży nam na sercu - odpowiada rzecznik rządu. 

Zobacz także

- To są pieniądze na to, czy nie ma? To znaczy, że należy uzależnić wypłatę tych pieniędzy od tego, czy uda się po myśli polskiego rządu załatwić sprawę z podatkiem? - pytała Komolka. - Myślę, że takiego uzależnienia wprost nie będzie (...) Jeżeli ta sprawa się będzie dalej procedowała i się okaże, że w tym roku nie będzie zamknięta, to i tak zrobimy wszystko, żeby te dodatkowe środki wpłynęły - twierdzi Piotr Müller.

Kiedy w takim razie niepełnosprawni realnie mogą liczyć na dodatek? - Nie jestem w stanie wskazać tego terminu w tej chwili. Natomiast zrobimy wszystko, żeby to było jeszcze w tym roku - mówi rzecznik rządu.

RadioZET.pl/MaOS