Zamknij

Sanepid skontrolował hotel Malinowy Zdrój. "Nie doszło do złamania prawa"

09.02.2021 16:35
Sapepid skontrolował hotel Malinowy Zdrój
fot. East News (2)

We wtorek zakończyła się kontrola sanepidu w hotelu Malinowy Zdrój - dowiedział się reporter Radia ZET Przemek Taranek. W obiekcie wciąż wypoczywa i kuruje się około stu gości, a wśród nich sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. "Nie doszło do złamania prawa" – powiedział Radiu ZET Krzysztof Socha, powiatowy inspektor sanitarny z Buska-Zdroju. 

Sanepid skontrolował Medical Spa w Busku-Zdroju. Nie doszło do złamania prawa, zarówno przez przebywającą w ośrodku Krystynę Pawłowicz, jak i placówkę, która pozostaje otwarta w dobie rygorystycznych obostrzeń - to wniosek po kontroli w słynnym hotelu Malinowy Zdrój.

Jak informowało już Radio ZET, wciąż wypoczywa i kuruje się w nim sędzia TK Krystyna Pawłowicz. W sobotę w hotelu doszło do niegroźnego pożaru w części rehabilitacyjnej. Pacjenci zostali wyprowadzeni do innej części budynku, a sędzię Pawłowicz – jak podało lokalne "Echo Dnia" – zabrała limuzyna z funkcjonariuszami SOP.

Sanepid skontrolował hotel Malinowy Zdrój. "Nie doszło do złamania prawa"

Wyjaśnień w sprawie domagali się m.in. politycy opozycji, zarzucając Pawłowicz złamanie prawa. Hotele, uzdrowiska i sanatoria pozostają bowiem nadal zamknięte.

Wniosek z kontroli sanepidu jest krótki - hotel działa legalnie, jest wpisany do rejestru podmiotów leczniczych wojewody świętokrzyskiego. Prawie setka przebywających tam gości posiada odpowiednie skierowania na zabiegi lecznicze. "Generalnie są one wypisywane na miejscu przez lekarzy, którzy funkcjonują w podmiocie leczniczym Malinowy Zdrój" – powiedział Radiu ZET inspektor Socha. Konsultacja lekarska na miejscu kosztuje ok. 50 złotych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/oprac. BCh